Neler yeni

Güncel VuPlus OpenVPN Kurulumu.

Memo®ist

Yönetici
Kayıtlı Üye
Aslında eski bir konu bilgilendirme amaçlı.
Paylaşımla aynı anda kullanmayın donma açmama gibi sorunlar yaşanabilir Öncelikle MediaPortal gibi stream pliginlerde çözümdür.Tüm E2 Cihazlar için geçerlidir.

ATV Tabanlı imajlarda Menü kurulum sistem ağ yapılandırma VTI Addons,dan indirip eklentilerden bölümünde yada Blackhole 2X Mavi Tuşdan Openvpn Panelden kırmızı tuşdan başlatın ve cihazı yeniden başlatınız FTP ile/etc/openvpn/içinedeki dosyalari komple silin altda verdiğim lingdeki dosyaları atın ve cihazı restartgui yapın

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
içerisindeki dosyaları /etc/openvpn/içine FTP ile gönderin ve tekrar Openvpn panelden başlatın
ve dns ayarlarını 8888 8844 olarak girmeyi unutmayınız.

mEyOq0.jpg ojAykm.jpg P05GMQ.jpg QQ3D1Z.jpg W0VoQY.jpg

Etc/Openvpn/login.txt dosyasında şifre vardır yenisi çıkarsa Haftada bir değişir zaten
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
lingden alıp girersiniz ( login.txt ) dosyasına
Username:>> vpnbook
Password: >> 5NCB6yn
Kolay gelsin..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Memo®ist

Yönetici
Kayıtlı Üye
Open Pli OpenVPN kurmak mutlaka bu imajda muzdalip olan vardır biraz araştırma yaptım ve çözüme ulaştırdım

Openvpn eklentisini Ne ağda neden eklentilerde nede vpn eklentisi ile kurmak için aramaya kurmaya çalışmayın

Pc sinde telnet olmayan VUCC ile cihazıyla bağlantı kurup altdaki komutlar verilmeli

opkg update (enter yapın )

opkg install openvpn (enter)

Ve FTP ile Cihaznıza bağlanıp ilk mesajdaki OpenVPN klasörünü /etc/init.d/ içine atınız Login.txt içindeki Pasword,u güncel tutunuz

Ağ dns ayarları 8888 8844 olacak unutmayın

Ve tekrar Openvpn Eklentisini aktif yapmak için VUCC editör Telnet İLE bağlanıp /etc/init.d/openvpn start Enter yapınız yani kullanmak her cihaz açılışında kullanmak için telnetten aktif duruma getirmeniz gerekir.

SatdreamGR imajda aynı metod yanlız Openvpn Yolu Etc/altı ve telnet,den aynı komut ile çalışıyor farklı metod çalışan imaj çıkarsa paylaşırım.

Kolay gelsin....

yoksulf1

Kayıtlı Üye
Merhabalar kolay gelsin burda sadece vu plus cihazımı var başka cihazlarla ilgili paylaşımlarda olmazmı .Örnek dreambox vs cihazlarla ilgili.

bluemoon35

Kayıtlı Üye
arkadaşlar daha önce vu plus uno cihazımda openvpn aktif edip kullanıyordum bir aydan beri güncel şifre girmeme ragmen bir türlü ağ ayarlarında ağ 2 olarak gözükmüyor cihazı uno olup ta openvpn çalıştıran varmı

dewloc

Kayıtlı Üye
arkadaşlar daha önce vu plus uno cihazımda openvpn aktif edip kullanıyordum bir aydan beri güncel şifre girmeme ragmen bir türlü ağ ayarlarında ağ 2 olarak gözükmüyor cihazı uno olup ta openvpn çalıştıran varmı
merhaba aynı bendede böyle ??? varmı bu soruya cevap verecek arkadaşlar

Memo®ist

Yönetici
Kayıtlı Üye