Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel SetPasswd

rselturk

Kayıtlı Üye
Forum dostlarıma merhaba.Uzun bir süredir sizlerden ayrıyım.Önce hastaneye git-geller,sonra yeni bir eve taşınma derken oldukça yoğundum.Kısacası hepinizi özledim..Bu arada benim için çok gerekli olduğu halde bir türlü bulamadığım bir eklentiyi de rastlantı sonucu buldum. ve hemen paylaşmak istedim:

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Bu eklenti neye yarar? ..Meboot-Multiboot ve NeoBoot gibi çoklu boot sistemini kullanırken yeni kurulan imajeler İp aldığı halde root şifresi bilinmediği için bir türlü FTP bağlantısı kuramadığımız durumlarda yeni imajenin root şifresini değiştirmeye yarar.
Bugün Uno 4K NeoBootuna kurduğum octagon SF 4008 > OpenVision-7.0-r7 imaje kurulumunda yaşadım.Ana menüde bu eklentinin olduğunu gördüm.İmajenin root şifresini değiştirince bağlanamama sorunu da kalktı.
Nereye yüklenecek?..Zipten çıkardığınız dosyayı usr>lib>enigma2>python>plugin>Systemplugins içine atıp restart yaptığınızda cihaz ana menüde gözüküyor.Eklenti üzerinde neyin nasıl yapılacağı açıkça belirtilmiş...

Benim sorunumuçözdü.Umarım sizler için de yararlı olur..Sevgiler,saygılar...

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

rselturk

Kayıtlı Üye
E2, uydu dünyasında bir derya.Kullanmadığımız için ne olduğunu da bilmediğimiz o kadar çok eklenti varki...Ama gerekli olduğunda el altında olmazsa,yaşanılan olanaksızlık insanın içini karartmaya yetiyor.Çoğu kullanıcının zaten umurunda bile olmaz bir eklenti.Ama benim gibi "çoklu boot" kullanıcıları içinde olmazsa olmaz ...Çoklu boota kurupta FTP bağlantısı sağlanamadığı için silmek zorunda kaldığımız imaje/backuplar artık yerinde kalacak..
Bu arada asıl kaynağından paylaşımı da buraya eklemişsiniz,teşekkürler..Yeni bir şey değil,ama unutulanı güncel kılmak hepimizin görevi..:)