Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Lütfen Yardım !!! OpenMultiboot Kurulumu

rselturk

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Memorist Ustam.Beni bu yaşta azdıran hep sensin."Yaparsın" diye diye bak beni ne hale getirdin!..Geçmiş yılların acısını çıkarmak için durmadan devinip duruyorum.Pişman mıyım?..Tam aksine günün yorgunluğunu,"bugün ne yapmalıyım?" kararsızlığını bununla gideriyor,dinleniyorum..Yazlık evde Kış geçirmenin de bir başka güzel yanı da yazacak çok zaman bulmak..Sevgiler,saygılar...

simsek59

Kayıtlı Üye
Sayın Rselturk,
1.OpenATV-6.2'yi ana yazılım olarak kurunuz
2.Eklentilerinden Openmultiboot'u indiriniz...
Alıcıyı yeniden başlatınız...
3.Biçimlendirilmiş USB'yi Uno4K'ya takınız...
4.Kurulum/Sistem/Depolama Aygıtları'na geliniz...
5.a)Usb'nizi Sıfırlayınız
b) Dosya Sistemi kontrolü yapınız
c)ext3 dosya sistemini ext4'e dönüştürünüz....
6.Eklentiler/openmultiboot'a geliniz...
7.Okey ile yeniden başlatınız...
8.Multiboot'a yükleyeceğiniz yazılımın içinden vuplus dosyasını masa üstüne çıkartınız...
9.vuplus üzerine sağ tıklayıp,"arşive ekle" den zıp'layınız...
10.Zıp'lanmış dosyayı FTP ile chazınıza bağlanarak;
media/hdd/open-multiboot-upload'a atınız...
11.Alıcınızdan; Eklentiler/open multiboot/yeşil tuş ile kurulumu yapınız...

Saygılar...
Kusura bakmayınız...
Acemilere tarif eder gibi oldu...

Allah'a emanet olunuz...

merhaba acemi olduğum için soruyorum, öncelikle cihazım zero4k openatv 6.4 yüklü ve cihazda 32 gb flash bellek takılı ve bazen kanallardan flash belleğe kayıt yapıyorum, Openmultiboot'u kurup üzerine bir kaç imaj kurmak istiyorum, şu anda cihazda takılı flash bellek sanırım fat 32 olarak biçimlenmişti siz yukarıda Usb'nizi Sıfırlayınız demişsiniz ben önce usb ye kayıt yaptıklarımı bilgisayara yedekledim bu kayıtlarımı usb ye openmultiboot kurup imajları kurduktan sonra yine usb ye atabilirmiyim ? yine kanallardan kayıt yapmya devam edebilirmiyim ? Usb'nizi Sıfırlayınız derken usb yi zero 4k ya takıp sonra oradan mı sıfırlayacam yoksa pc den mi ? c)ext3 dosya sistemini ext4'e dönüştürünüz demişsiniz bunu zero 4k da mı yapıcam ve nasıl ? sizin yukarıda yazdığınız bunların dışındakileri yapabilirim ama bu sorduklarumda tıkanırım , teşekkürler,

macmac

Vip Premium Üye
Zor dostum zor ömür den ömür gidiyor bu işlerle uğraşmak. Dost cihaz da yapacaksın ext4 formatlamayı ve kayıt yaptığın dosyalar gider. Yedeklediğin dosyaları FTP ile bağlanarak USB içine atabilirsin ama görür mü bilmiyorum denemek lazım. Yeni kayıtları izlersin ama daha öncekileri görmeyebilir.

rselturk

Kayıtlı Üye
Şimşek59 dost merhaba...
Yukarıda Veli Yıldırım dostun anlatımını ağır ağır,birebir uygula. Kurulum>sistem>depolama aygıtlarına
gelip "OK" dediğinizde proğram zaten sizi yönlendirir.Bütün işlemleri cihazda ve açılan proğram üzerinde iken yapacaksınız.Kolay gelsin!..

simsek59

Kayıtlı Üye
Zor dostum zor ömür den ömür gidiyor bu işlerle uğraşmak. Dost cihaz da yapacaksın ext4 formatlamayı ve kayıt yaptığın dosyalar gider. Yedeklediğin dosyaları FTP ile bağlanarak USB içine atabilirsin ama görür mü bilmiyorum denemek lazım. Yeni kayıtları izlersin ama daha öncekileri görmeyebilir.
merhaba sayın macmac, aşağıdaki işlemlerde ilk 7 maddeyi uyguladım 8. maddeye geldim henüz devam etmedim , kafama şu takıldı , aşağıdaki işlemleri yapıp yeni bir image yada backoupa yükledikten sonra cihaza ftp ile nasıl bağlanılıyor ? şu anda bir image varken cihazın ip ve roort ve şifre yazarak bağlanıyorum 2. bir imaj yüklendiğinde yeni imaja ftp ile aynı şekilde aynı bilgileri kullanarak mı bağlanacağım yada ftp ile bağlanırken image mı seçilecek ? aynı şey kanal atma düzenleme listesi içinde kullandığım uygulama olan dreamboxEDIT (x64)içinde geçerli, cihazda ki farklı bir imaja bağlanırken ne yapmam gerekecek ?

1.OpenATV-6.2'yi ana yazılım olarak kurunuz
2.Eklentilerinden Openmultiboot'u indiriniz...
Alıcıyı yeniden başlatınız...
3.Biçimlendirilmiş USB'yi Uno4K'ya takınız...
4.Kurulum/Sistem/Depolama Aygıtları'na geliniz...
5.a)Usb'nizi Sıfırlayınız
b) Dosya Sistemi kontrolü yapınız
c)ext3 dosya sistemini ext4'e dönüştürünüz....
6.Eklentiler/openmultiboot'a geliniz...
7.Okey ile yeniden başlatınız...
8.Multiboot'a yükleyeceğiniz yazılımın içinden vuplus dosyasını masa üstüne çıkartınız...
9.vuplus üzerine sağ tıklayıp,"arşive ekle" den zıp'layınız...
10.Zıp'lanmış dosyayı FTP ile chazınıza bağlanarak;
media/hdd/open-multiboot-upload'a atınız...
11.Alıcınızdan; Eklentiler/open multiboot/yeşil tuş ile kurulumu yapınız...

macmac

Vip Premium Üye
Hocam merhabalar
Neoboot veya multiboot imajlarını FTP ye zipli hali ile kopyalayacaksın. Her imajın şifresini ayarlayacaksın aynı şifre yaparsın. FTP ve kanal listesinde değişiklik yapmadan kurarsın.