Neler yeni

openatv yeniden başlatma sorunu

Temizel

Kayıtlı Üye
vu solo2 cihazımda Openatv 6.1 image kullanıyorum. Cihazı yeniden başlattığımda sinyal gelmesine rağmen görüntü gelmiyor. görsel arayüzü yeniden başlatma seçeneğini kullanınca görüntü geliyor. Bu sorun hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Şimdiden cevap vereceklere teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Temizel

Kayıtlı Üye
Normal olarak görüntü gelmesi gerekir.Ama neden restart GUİ yapmıyorsunuz?..Ben cihazda bir sorun oluştuğunda yeniden başlat'a başvuruyorum.
cevabınız için teşekkürler. Grafiksel arayüzü yeniden başlat'ı kullanınca görüntü geliyor ancak Yeniden başlat seçeneğini kullanınca görüntü gelmiyor. Eğer sizde aynı yazılımı 'openatv 6.1' i kullanıyorsanız cihazınızda solo2 ise deneyin herhanği sorun yoksa o zaman sorun bende ve kullandığım ekipmanda diyeceğim.

rselturk

Kayıtlı Üye
Temizel dost merhaba.Sizin yaşadığınız sorunun bir benzerini ben UNO cihazımda PKT-6A imajede yaşadım:Her yeni bir eklentiyi telnetle yüklediğimde zorunlu olarak ardından restartGUI yapıyorum.Bende de ses var görüntü yok..Cihazı yeniden başlattığımda da taa flashta kurulu olan imajeye gidiyordu.Ozaman düzeliyor.Ama yeni eklentiler yüklemek istediğimde önüme çıkan yol uzadıkça uzuyordu..Bende yolun en kısasını seçtim;imajeyi sildim.:D

Temizel

Kayıtlı Üye
Temizel dost merhaba.Sizin yaşadığınız sorunun bir benzerini ben UNO cihazımda PKT-6A imajede yaşadım:Her yeni bir eklentiyi telnetle yüklediğimde zorunlu olarak ardından restartGUI yapıyorum.Bende de ses var görüntü yok..Cihazı yeniden başlattığımda da taa flashta kurulu olan imajeye gidiyordu.Ozaman düzeliyor.Ama yeni eklentiler yüklemek istediğimde önüme çıkan yol uzadıkça uzuyordu..Bende yolun en kısasını seçtim;imajeyi sildim.:D
Sayın rselturk cevabınız için teşekkürler. Yaşadığınız sorunu imageyi silerek kurtulduğunuzu söylemişsiniz ancak ben bu yolu seçmek istemiyorum. halen openATV'yi kullanmaya devam ediyorum. amacım bu imageyi yapanları bu konuda uyarıp harekete geçirmektir.
Bu sorunu yaşayanlar burada yazarsa sorunun kısa sürede çözüleceğine inanıyorum.

kalkan99

Yönetici
Modaratör
kardeşim,
illa openatv kullanacağım diyorsanız ve sıkıntınızda varsa
bu yazılımın kendi sitesinde türkçe bölüm var.
Oraya yazın.orada Türk arkadaşlarda var..yazılımsal olan şeyi ancak bu yolla düzeltebilirler.