Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Octagon sf8008 4K Single Uydu Alıcısı, Stream ve Transcoding Yardım.

Herkese iyi forumlar.

Bu konuda hiçbir yerde bir destek bulamadığım için burada bir yardım arayışına girdim. Üstadlarım bana bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim, sonuçta buda linux tabanlı bir uydu alıcısı ayarları sistemi aşağı yukarı aynı.
Bende Octagon sf8008 4k Single modelinde bir uydu alıcısı var aynı ağda iken Stream yaparak cep telefonumdan uydu alıcımdaki kanalları izleyebiliyorum ama mobil interneti açınca yani farklı bir ağda iken bu sistem çalışmıyor. Acaba eksik yaptığım yada yanlış yaptığım nedir? Aşağıdaki işlemleri uyguladım.

Öncekle, Cihaz'ımda OpenATV yüklü. Modemimden 8002 Port'unu açtım, DMZ'yi aktif ederek Uydu Alıcımın IP'sine yönlendirdim. Sonra "duckdns"den 1 tane ücretsiz Domain aldım. xxx.duckdns.org (örnek) isimli bir Domain"im oldu. Bu Domain'i Uydu Cihazımdaki "inadyn.conf" dosyasında düzenledim sonra "Crontab"a ekledim. Cep telefonumdan Dream Player'i açıyorum, yeni bir profil oluşturarak, Connect kısmına IP'mi giriyorum Stream kısmına ise aldığım domaini yazıyorum (IP'mi yazarakta denedim), Transcoding'i etkinleştiriyorum ve Cihaz'ın giriş bilgilerinide ekliyorum. Yayınlarım açılmıyor ve Cep Telefonum'daki Dream Player şöyle bir hata veriyor. "There are not enough free tuners available." Stream yapmak için çift Tuner mi olması gerek benim Uydu Alıcısı Tek Tuner'li. Bu yönteli bir sitede gördüm, anlatım be şekildeydi ve aynısını yaptım.

Yardımcı olursanız severim, şimdiden teşekkürler.

ulas1045

Kayıtlı Üye
Aslında ben Stream olayını öğrenmek istiyorum. Cihaz fark edeceğini sanmıyorum. Sistem aynı yönde işliyor. Evdeki uydu cihazımdaki kanalları evde değilken cep telefonumdan izlemek istiyorum.

Son düzenleme: