Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

NeoBoot

rselturk

Kayıtlı Üye
Volkan072 dost merhaba!.. Soruna yanıt veremediğim için üzgünüm.Ben sizin cihaza ait Egami dışında çoğu imajenin Vupluslara kurulacağı konusunda iyimserim.Çünkü bizim cihazlar eskiden beri meoboot-multiboot-openMultiboot ve şimdi de NeoBoot gibi çoklu boot sistemlerini destekliyor.Sizin gibi bir dost cihazında bunu başaramadıysa,bu durum sizden değil cihazın desteklememesinden kaynaklanıyor olabilir..Bunun içinde yapılacak bir şey yok..Keşke olsaydı,iletişim kanallarımız daha bir genişlemiş olurdu...

rselturk

Kayıtlı Üye
NeoBoot yaratıcıları tarafından sıkı takip ediliyor.Bu çok güzel. Umarım her version güncellemesinde yaşanılan olumsuzluklar da bir bir gideriliyordur..Bunu da en iyi sahadaki kullanıcılar bilir..Veli Yıldırım dostun değerlendirmesi benim için çok önemli..
Bense muhafazakarlığımı koruyorum; halâ 6.55 teyim..

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Sayın Rselturk,
Son versiyon sıkıntılı...
NeoBoot_7.14'e döndüm...
NeoBoot2.05_update.2.12'den daha kullanışlı...
Son versiyon çok sık arıza veriyor...
Ana yazılımı yenilemek zorunda kalıyorum...
Bilginize...

rselturk

Kayıtlı Üye
Dost 7.14 te kalabilsen çok iyi.Ama kalamıyorsun.Bu sabah kahvaltı ederken Tv izliyordum.Elektrikler kesildi,10 dakika sürdü.Tv yi tekrar açtığımda başlamadı.Önce flash diski çıkardım,sonra flashtaki imajeyi yeniledim.Sonra da NeoBoot 7.14 ü tekrar kurmak zorunda kaldım.Kurdum da ama kendisi bir güncelleme yaptı direkt 6.55' e geçti.Bu kötü mü? diyeceksin..Değil ama işlemleri daha uzun sürüyor.İyi tarafı ise ister 7.14 olsun,isterse 2.05 olsun tüm imajeleri kendine göre yeniden güncelliyor olması.Yani daha önceki version kuruluşlarını 6.55' çeviriyor.Kurulu imajelerde sorun olmuyor.. Anlaşılan bu böyle sürecek:Hem yaratıcıları hem de biz son kullanıcılar Leyleğin biraz bacaklarından,biraz gagasından biraz da kanadından keserek bir kuşa benzeteceğiz...:)

rselturk

Kayıtlı Üye
Bugünkü test çalışmalarında NeoBoota,
a) Uno4K >SatdreamGr-6
b) Mutant HD 51 4K>Satdreamgr-5

c) Zero 4K>Satdream-6 imajelerin kurulumu ve çalışması sorunsuzdu..Ama üç imajede de FTP bağlantısı kuramadım.Bu nedenle acaba bunda olur mu,diye aynı imajeyi değişik cihazları baz alarak yineledim.Olmadı,olmadı..
Her üç imajede de cihaz İP alıyor."Ağ gezgini" menüsünden "Ev ağına " bağlı cihazların hepsinin linklerini görebiliyorsun.Ağ ayarları zaten kopyalandığı için sorun olmaması gerek diye düşünüyorum.Ama sadece düşündüm ve bağlanamadım.Konuyu kendisine ilettiğim bir dost aşağıdaki açıklamaları yapmış.Ben uyguladım.Ama yine olumlu sonuç alamadım.Haa şunu da belirteyim ki,Uno4K cihaza ait olan yazılım Mika dostun bir backupuydu.OpenMultibootta bağlantı sorunu yoktu.Ama yeni yerinde kendini naza çekiyor ve bağlanmıyor..
#########################

"resul abi nebootta satdreamgr da iken telnet ile passwd yaz ve yeni şifre adı, yaz ama yazarken görülmez daha sonra tekrar yaz successful yazdığında işlem tamamdır kullanıcı adı root ve yeni kullanıcı adı ile giriş yapabilirsin

not:dediğimi herhangi bir araçtan yapamaz isen bilgisayardan başlat çalıştır üzerinden telnete bağlanman lazım biliyorsan mesele yok bilmiyorsan yazda izah edeyim kolay gelsin

not2: yada direk tarif edeyim belkide başka arkadaşların işine yarar

1-Başlat-Varsayılan Programlar-Programlar ve Özellikler-Windows Özelliklerini aç veya kapat a geliyoruz buradan telnet istemcisini işaretleyip tamam diyoruz telnet aktif oluyor
2-Bilgisiyar masa üstündeyken sol altta tıklayın açılan yerde en altta başlat yazın yine açılan yerde cihazın ip nosunu yazın örnek 192.2.165.112 gibi direkman cihaza bağlanır
3-açıldığında kullanıcı adı değişmez enigma2 lerde root tur ve telnet ile passwd yaz ve yeni şifre adı, yaz ama yazarken görülmez daha sonra tekrar yaz successful yazdığında işlem tamamdır kullanıcı adı root ve yeni kullanıcı adı ile giriş yapabilirsin ."

Harkan.

rselturk

Kayıtlı Üye
VeliYıldırım dost merhaba! "Multiboot" kullanırken flashtaki imaje üzerinden kurulu tüm backupların tüm dosyalarına ulaşabiliyordum.Aynı şeyi bunda da denedim olmadı.Siz nasıl ulaştınız,bunu basitçe anlatır mısınız?..
Not: Dün gece ve bu sabah Octagon sf 8008> Openatv-6.3 imajeyi Neoboota kurmaya çalıştım.Kuruldu da.Ama Tuner ayarlarını yapamadığım için vaz geçtim.Her defasında farklı işlemler uygulayarak 4 kez kurulumu yineledim.Her defasında aynı sorunla karşılaştım.Karşılaştığım sorunlar mı?!..Suya düşmüş suluboya tablo gibi...Tuner A yı yapılandırmak istiyorum,kurulum dili değişiyor.Dili ayarlıyorum,tuner yapılanmasından kanal listesine geçiyor.Baktım kısacık aklımı da o alıp gidecek bende vaz geçtim...:)

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Ana yazılımda iken FTP ile bağlanıyor,media üzerinden istediğim yazılıma girerek dosya halindeki eklentileri ilgili yazılıma yüklüyorum...

FTP>>media>>hdd>>neoboot>>ilgili yazılım>>usr>>lib>>enigma2>>python>>plugins>>Extensions

Ipk'ları yükleyemiyorum tabii ki...

Cuma'nız mubarek olsun...

Son düzenleme:

rselturk

Kayıtlı Üye
VeliYıldırım dost merhaba..Yeniden NoBoot 6.55'e geri dönüş yaptım.Her yüklemeden sonra 7.14'ün arıza vermesi beni deli etti. 6.55 version daha stabil çalışıyor...

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Wb-7.0.z7
Lynx-5.0.sf4008
Vsn-7.0.Lnx4K
Vsn-7.0.Glx4K

Vsn-7.0.z7
Vsn-7.0.sf4008
VixPrj-4.05.hd51
VixPrj-2.2.m51
Vix-5.2.Sf4008
TR-7.0.Zer4K.Bup
Spa-7.3.006.m51
Sdgr-6.0.Sf4008
Pur-6.2.m51
Pur-6.2.z7
Oplus-2.3.Sf4008
Pli-7.0.Glx4K
Pli-6.2.Glx4K
Pkt-6.3.m51
Pkt-6.2.z7
Opd-6.7.z7
Opd-6.7.sf4008
Opd-6.8.z7
Opd-6.8.Zr4K
Nfr-6.3.Sf4008
Nfr-6.3.z7
Nss-11.3.z7.boot
S.Lod-2.01.z7.boot
S.Lod-3.01.z7.boot
S.Lod-7.01.z7.boot
Hdf-6.3-Sf4008
Hdf-6.4.Sf4008
Esi-8.0.Sf4008
Esi-8.0.z7
Eig-6.6.Sf4008
Bh-4.2.Vu4KSe
Atv-6.3.Glx4K
Mips-6.1.Q4K
VixPrj-2.2.08.m51
VixPrj-4.05.m51
Ten-6.3.U4K

Yukarıda listesini verdiğim yazılımları zıp.lı yazılımdan çıkardığım dosyalara sadece forse.update ekleyerek veya değiştirerek Neoboot-6.55 üzerine kurdum...
Sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum...
Bilginize...

NOT:
1.Alıcı VuUno4K
2.Ana yazılım Spa-7.3.006
3.USB 2.0 8gb ve USB 3.0 16gb.

Son düzenleme:

rselturk

Kayıtlı Üye
VeliYıldırım dost merhaba!..NeoBootta 25-26-27 imaje /backup kurulu üç adet kurulumu silip yeniden Version-7.14'e dönüş yaptım..Şu anda 22.backup yüklenmiş durumda.Önceliği Uno4K yazılımlarına vermiştim.Şimdi harici cihaz yazılımlarını tekrar denemeye başladım.Bu arada PC de arşivimi de bir kazayla sildiğim için her şeyi yeniden düzenlemek,kayıt altına almak zorunda kaldım.
Size ve dostlara aktarabileceğim en ilginç bilgi de şu: SF 4008 4K>OpenLynx Enigma2-5 yazılımı Uno 4K NeoBootuna kurulumu sorunsuz oldu...Ama FTP ile bağlanamıyorum.Telnet ile şifresini de güya değiştirmeme karşın yine de mümkün olmadı.Şimdilik öyle bıraktım.Openpli tabanlı değil,plinin ta kendisi...Aynen OpenVision gibi bir imaje.Salt adı sanı değişik diye yüklemek istedim...
Bazı cihaz yazılımlarının kurulumu artık sorunsuz olduğu için onları yinelemek yerine daha öncede denediğim ve kuramadığım bazı imajeleri tekrar denemek için indirdim.Bunlar: Egami-NonSoloSat-Media-Sat.Ama bunlardan Egami hariç diğerlerini açamıyorum.Benim PC de mümkün olmadı.Memorist dost açıp göndermişti.Arşivle birlikte o da gitti...Görüşmek üzere dost...:)

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Size ve dostlara aktarabileceğim en ilginç bilgi de şu: SF 4008 4K>OpenLynx Enigma2-5 yazılımı Uno 4K NeoBootuna kurulumu sorunsuz oldu...Ama FTP ile bağlanamıyorum.Telnet ile şifresini de güya değiştirmeme karşın yine de mümkün olmadı.
Sayın Rseltürk,
Neoboot ta yükleme esnasında "FTP ayarları" ile ilgili satırı "Hayır" bırakın...
Bunu bütün yüklemelerde uygulamanızı tavsiye ederim...
Aynı yazılımı ben de kurdum...FTP sorunsuz...
Saygılar...

rselturk

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Veli dost..FTP bağlantısı konusunda bir kaç imajede daha sıkıntı yaşamıştım.Bu uyarı yerinde oldu..Hem zaman kazandırır hem de kullanıcının moralini düzeltir,
Bu arada paylaştığınız listeyi de gördüm.Kutlarım...Sağlık içinde kullanın...