Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel NeoBoot-Multiboot ve Türevleri

rselturk

Kayıtlı Üye
Neoboot 9.14 yayınlanmış...
Ancak açık kullanıma kapalı...
İndirdim,yükledim bir öncekini de götürdü...
En kullanılabilir olanı Neoboot 9.07

Bilginize...
Merhaba dost..NeoBoot denemelerinizi Uno4K da mı yoksa Octagon sf8008 de mi sürdürüyorsunuz.Bu arada yalnış yere konu açtığım için olmalı " Olmaz böyle şey!" başlığını taşıyan bir paylaşımım kimsenin dikkatini çekmedi..Ben artık NeoBoot eklentisini kuramıyorum.Son çalışmamı NeoBoot E2TÜRK le sürdürüyordum.Tam bu esnada Official OI-3.0 versionun güncel paylaşımını gördüm.NeoBoot kurulumunu kaldırarak flasha bunu kurup denemek istedim...Skin konusunda biraz takıntım var:Havadurumu iconlarını gösteremediğim arayüzü asla kullanmam.İşte böyle bir durumda cihaz kilitlenince vazgeçtim ve silip yeniden NeoBoot E2 TÜRK kurulumuna devam etmek istedim.

Cihaz flashında : OpenPli-7.3
Kurulu imaje sayısı: 0
Çalışan İmaje :Orj.OI-3.0

Yani dost flashta denediğim Orjinal imaje benim NeoBoot kurulumuna öyle bir kaynadı ki.3 gündür söküp atamadım.Sadece NeoBoot E2 TURK değil NeoBoot'un hiç bir versionuna kurulum izni vermiyor. E2TURK kuruluyor,ancak flashta gözüken ve çalışan imaje OpenPli-7.3 olduğu halde yeni imaje yüklemeye başladığımda
"Özür,kurulumu ancak flash imaje üzerinde yapabilirsiniz." notu geliyor.Çünkü çalışan imaje olarak Orj.OI-3.0 gözüküyor.Oysa diskte kayıtlı tek imaje bile yok.Sadece flashtaki Pli-7.3 var.
Düzeltmek için önce Ocak-2019 sonra da Temmuz 2020 tarihli orjinal (official) imajeleri yükleyip Fabrika ayarlarına da döndürdüm.Bu arazdan kurtulamadım.
Daha sonra sırasıyle OpenAtv/ VTI-15. /BlackHole /Egami ve pli imajeleri kurup sildim ama hatayı yerinden kaldıramadım.Bugün de tekrar Flashta Egami-9.0.2 üzerine Egami openMultibootu kurup bununla eğleniyorum. Evet,bu sözcüğü bilerek seçtim;"eğleniyorum" zira böyle bir uğraşı eğlence olsun diye yapıyorum...
Bu açmazdan kurtulmam için sizin bir çözüm öneriniz varsa severek uygularım.Esenlikler dost!...

Son düzenleme:

Godady

Kayıtlı Üye
Bu işlem sonrası bütün imageleri tekrardan mı yükleyeceğiz yoksa normal çalışamaya devam mı edecek?
Bu arada 9.16 çıkmış. Oscam versiyonu gibi hızına yetişilmiyor.

Saygılar..

Moderatör tarafında düzenlendi:

rselturk

Kayıtlı Üye
NeoBOOT'u kuramama gibi bir haftadır yaşadığım sıkıntıdan nihayet kurtuldum.Bu gün ilk deneyimi OpenAtv-6.5 üzerine NeoBoot-9.23 'ü kurarak ilk teste başladım. İlk yükleme PurE2-6.5,kurulumu ve işleyişi sorunsuz.Gece bir deneme daha yapacağım.Artık dur-durak olmaz!..Önemli olan,kurulanın yerinin sağlam ve kalıcı olması.Bu arada yeni versionun Audi06_19 dost tarafından türkçeleştirilmiş ve kurulum kolaylığının da sağlanmış olduğunu çoklu boot tutkunu dostlara anımsatmak isterim...

B_celik

Kayıtlı Üye
Rselturk usta Openatv6.5 baz-ı eksikleri var baz-ı programları kabul etmiyor
Bu arada openpli8.0 düzelmiş neboot kuruluyor

Son düzenleme:

Godady

Kayıtlı Üye
Vu+ Uno 4K SE cihaza NeoBoot 9.11 kurdum.

Ana image Egami 9.0.5.
PKT 8.0 - Zgemma h9 combo 4K
Openeight 6.8 - Octagon Sf4008 4K
VTI 15.0.0 - Vu+ Uno 4K SE
Opennfr 6.4 - Octagon Sf4008 4K
OpenBH 4.4 - Vu+ Uno 4K SE
BlackHole 3.1.0 - Vu+ Uno 4K SE
PurE2 6.5 - Vu+ Uno 4K SE
OpenHDF 6.5 - Octagon Sf4008 4K

Şimdilik bunları kurdum. Hepsi çalışıyor. VTI ile ilgili hiç sorun yaşamadım, Egami ana image onunla da sorun yok.
Neoboot versiyonunu 9.23 yapmaya çalışacağım.
Daha önceli çalışmamada ana imageyi OpenVİX yapmıştım. Kurulan imagelerde çok hata mesajları almıştım, bundan dolayı hdd'yi biçimlendirdim,
Egami boot denemesi de yaptım, bana stabil gelmedi. NeoBoot ile uğraşmak daha keyifli geldi.

rselturk

Kayıtlı Üye
Godady merhaba!..NeoBoot bugün 9.24' güncellendi. Eğer Vip üyelik almadıysan kurulu düzenini bozma.Hiç değilse elindeki NeoBoot kurulu disk bitinceyedek çalışmanı sürdür. Yeni bir NeoBoot kurulumuna başlamak istediğin zaman yeni versionu kurup çalışmalarını sürdürürsün.Şu anda version yükseltmesi yapmak,elindekini de kaybetme riskini getirir..Tekrar version 11'e dönmekte zorlanırsın.
Çalışmalarında kolaylıklar dilerim...

Godady

Kayıtlı Üye
Merhaba rselturk usta.
Vip üyelik aldım. Güncelleme yaparsam çalışmalar kaybolursa buradan devam edeyim. Ama bişey olmazsa güncelleme yapayım nasıl yapıldığını öğrenmiş olurum. Bana yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

rselturk

Kayıtlı Üye
Cihaz:Uno 4K
Flash imaje:OpenAtv-6.5
NeoBoot versionu: 9.23

NeoBoot çevrimiçi 9.24' e evrilince kurulu 6 adet imaje çalışmaz oldu.NeoBoot ekranında iken Menü tuşuna basılıp "kurulu tüm imajeleri güncelle" demek te işe yaramadı.Ya da ben bu işin üstesinden gelemedim..Gece kurulumu flash imajeyi değiştirerek bir kez daha deneyeceğim.
NeoBootla ile ilgili yeni bir gelişmeden de bahsedeyim.NeoBoot-9.23 ile yaptığım denemede,
a) Novaler 4K
b) Maxytec Multibox Combo
c) Anadol Multibox Twin

cihaz yazılımları da başarıyla kuruldu ve sorunsuz çalıştı.Böylelikle NeoBoota yazılımı kurulabilen cihazlar listesine yenileri de eklenmiş oldu.Konuya ilgi duyan dostların bilgisine...

rselturk

Kayıtlı Üye

• Yeni bir Çoklu Önyükleme Çalışması:

• Cihaz :Vu+Uno 4K
    Flash Imaje:OpenPli-7.3
    NeoBoot v.:NeoBoot-9.1
    Dep.Aygıtı: SanDisk 16 GB 3.0

• Kurulu Imajeler ve ait olduğu Cihazlar

• 01-Op.Atv-6.4 AMIKO Viper HD51 4K
    02-Area Delta Sat-7.3 Vu+Uno 4K
    03-Foxbob*** Mutant HD51 4K
    04- HDMU-20105 Oct.sf4008 4K
    05- Non Solo Sat-11.6 Zgemma H7s 4K
    06- Op.Atv-6.4 Vu+Uno 4K
    07- Op.BlackHole-4.4.009 Novaler Multibox 4K
    08- Op.Droid-7 Mutant HD 51 4K
    09- Op.Eight-6.8 Oct.sf4008 4K
    10- Op.HDF-6.5 ANADOL Multibox Combo 4K
    11- Op.NFR-6.4 AX HD51 4K
    12- Op.Pli-8 *** Galaxy Innovatıon ET 11 000 4K
    13- Op.Spa- 7.4.014 Maxytec Multibox 4K
    14- Op.Vix- 5.4.009 GigaBlue UHD UE 4K
    15- Op.Esi-9.0 Vu+Uno 4K
    16- PKTeam-8 Zgemma H9 Combo 4K
    17- PurE2-6.5 Vu+Uno 4K
    18- Sat Lodge-8 *** Zgemma H7s 4K
    19- SatDreamGr-8 Edision OsMıo 4K
    20- TeamBlue-6.4 GigaBlue Quad 4K

Çalışmaya dair notlar: Bu kombinasyonda da cihaza ait üç imaje ; Vtı-15.0.0 / Official-OI 3.0 / Egamı-9.0.2 / NeoBoota kurulumunda ve çalışmasında hiç sorun olmadı.Hatta 11 adet imaje kuruluncaya dek 3 kez geri dönüp kontrol ettiğimde de hiç sorun görmemiştim.Ama diskte imaje sayısı 15 i aşınca son yaptığım kontrolde flash imajeden geri dönüşte açılmadığına üzülerek tanık oldum...Bu imajelerin NeoBoot kurulumunda sabıkası devam ediyordu...
    *** işaretli imajeler NeoBoot kurulumunda sorunsuz çalışıyor.Ancak NeoBoot menüsü oluşturmuyor.Bu imajelerden başka birine geçmek için cihazı kapatıp diski çıkarıyoruz.Cihazı tekrar açtığımızda flash imajeden açılıyor.Bu aşamada cihazı tekrar kumandadan kapatıp diski takıyoruz ve cihaz açıldığında NeoBoot menüsünde cihazı flash imajeden tekrar başlatıyoruz.Şimdi yine istediğimiz imajeye ulaşabiliriz. Yol uzun ama dikenli değil.Kurulu imajeler hasar görmüyor.
    Yaptığım çalışmalarda detaya giriyorum.Bu işe gönül veren dostlar süprizle karşılaşsın istemiyorum.Sağlıklı bir başlangıç,sağlıklı bir NeoBoot kurulumu yaratır.Sabrınız çok,çalışmalarınız kolaylıkla sürsün.Sağlıkla ve sevgiyle kalın..