Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel NeoBoot-Multiboot ve Türevleri

suhuf

Kayıtlı Üye
anladım hocam.teşekkür ediyorum kaldırayım bari insanlar boşuna zahmet edip kaldırmaya çalışıp sistemlerini kirletmesinler.hoş kalın hocam.

Moderatör tarafında düzenlendi:

rselturk

Kayıtlı Üye
Rıza abi bakacağız artık ama takipdeyiz.
macmac dost merhaba!..
NeoBoot-9.11 le ilgili hoş olmayan bir haberim var:Bütün bir hafta bununla uğraştım.Flashta
OpenPli-7.3 kuruluydu. NeoBoot-9.11' i bunun üzerine yapılandırmıştım. VTI ve EGAMI imajeler dışında her şey normaldi.17 imaje/backup yüklenmişti.Paylaşmadan son kez bir kontrol edeyim dedim.Hiç biri aktif olmadı.Silerken bile NeoBoot menüsünü kullanamadım. Sarı tuş işlevini yapamıyordu.17 imajenin zaten 14'ü yabancı cihaz imajeleri idi.En azından bunların etkilenmemesi gerekiyordu.Ama olmadı,hepsini silmek zorunda kaldım.Hoş olmayan bir durum.Dostların bilgisine sunulur...

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Durum;
Neoboot 9.11
Ana Yazılım: Bh-4.4

1.Neoboot üzerine ne zaman Bh-3.1 yüklesem FTP bağlantısı sorunu yaşıyorum...
2.DreamboxEdit ile kanal listesi atamıyorum...

Bilginize

sadem

Kayıtlı Üye
neoboot bir düzen alamadı gitti benim zero4k da hiç güzel bir şekilde kullanamadım ha bu demek değildirki neoboot kötü kullananlar gayet memnunlar yapanların ellerine sağlık ben multiboot kullanıyorum onunda eksikleri var mesela pli imagede openmultiboota bastığımda liste gelmiyor bir imageden diğer imageye geçmeye bastığımda açılması hayli zaman alıyor ama hiç çökme olayır olmuyor olsada çok nadir neobootta imageden imageye geçiş çok hızlı onu çok seviyorum ve her imagede liste tam olarak çıkıyor inşallah neobootu daha stabil hale getirirler arkadaşlara başarılar dilerim iyi günler herkese

Godady

Kayıtlı Üye
Ana flaşa OpenVix 5.4 kurdum. Sadece kanal listesi ve motor ayarlarını yaptım. Başka hiçbir şey yok.
Daha sonra Neoboot 9.11'e Vu+ cihazlarda olmayan imageleri yükledim.
Bütün imageleri ham olarak indirdim backup yüklemedim.
İndirdiğim imagelerde noforce olan dosya adını forceupdate olarak değiştirdim, yaptığım sadece bu.
Bu şekilde sorunsuz olarak çalışıyor. En sevdiğim yönü de çok zaman alan motor ayarlarını diğer imagelere aktarması. (27 tane uydu ayarı çok vakit alıyor.)
Bir tane de Vu+ Uno 4K SE ait en sevdiğim imageyi denemek için yükledim. Sorunsuz çalıştı.
Gigablue UE4K OpenHDF-6.5.97
Zgemmah9combo_GIT-23287_PKT-4252
Gigablue UE4K Teamblue-6.4.0
Octagon SF-4008 UHD 4K OpenEight 6.8
Octagon SF-4008 UHD 4K OpenNFR 6.4
Octagon SF-4008 UHD 4K HDMU_20105
Vu+Uno 4K SE BH 3.1.0

Saygılar..

sadem

Kayıtlı Üye
cıhazınız nedir onu da belirtseydiniz iyiydi birde cıhazı arkadaki anahtardan kapatıp açın flaş yazılıma gerimi dönüyor yoksa kullandığınız yazılımmı açılıyor bir bilgi verin

rselturk

Kayıtlı Üye
cıhazınız nedir onu da belirtseydiniz iyiydi birde cıhazı arkadaki anahtardan kapatıp açın flaş yazılıma gerimi dönüyor yoksa kullandığınız yazılımmı açılıyor bir bilgi verin
Godady dost sizi kutlarım.İyi bir yol almışsınız.Birde test için aynı kuruluma VTI ve Egami imajeleri yükler misin!.Eğer flash imajeden geri dönüşlerde sorun çıkmazsa olay bitmiş demektir.Vuplus harici imajeler NeoBoot kurulumunda zaten en az etkilenen imajeler.Zira onlar kendi sürücüleri ile aktif oluyor.Ama Vuplus imajeleri flash imajeden destek aldığı için en küçük bir uyumsuzlukta onlar bozuluyor.Umarım senin başına gelmez.Test sonucunu sabırsızlıkla bekleyeceğim.Başarılar...

rselturk

Kayıtlı Üye
neoboot bir düzen alamadı gitti benim zero4k da hiç güzel bir şekilde kullanamadım ha bu demek değildirki neoboot kötü kullananlar gayet memnunlar yapanların ellerine sağlık ben multiboot kullanıyorum onunda eksikleri var mesela pli imagede openmultiboota bastığımda liste gelmiyor bir imageden diğer imageye geçmeye bastığımda açılması hayli zaman alıyor ama hiç çökme olayır olmuyor olsada çok nadir neobootta imageden imageye geçiş çok hızlı onu çok seviyorum ve her imagede liste tam olarak çıkıyor inşallah neobootu daha stabil hale getirirler arkadaşlara başarılar dilerim iyi günler herkese
Musa merhaba!..Ben size Egami imaje > Egami Multibotunu önermiştim. ARM cihazlarda en verimli ve kapsamlı çoklu boot budur.Tüm Vuplus imajeleri ve ilave olarak Vuplusa destek vermeyen Team imajelerini de sorunsuz kurup kullanabilirsin.Senin bahsettiğin sorunların hiçbiri bunda yok. Haydi iş başına!...

Godady

Kayıtlı Üye
Cihaz Vu+Uno 4K SE yazmıştım gözden kaçmış olmalı. Anahtardan kapatıp açınca ana image den başlıyor.

Son düzenleme:

Godady

Kayıtlı Üye
Godady dost sizi kutlarım.İyi bir yol almışsınız.Birde test için aynı kuruluma VTI ve Egami imajeleri yükler misin!.Eğer flash imajeden geri dönüşlerde sorun çıkmazsa olay bitmiş demektir.Vuplus harici imajeler NeoBoot kurulumunda zaten en az etkilenen imajeler.Zira onlar kendi sürücüleri ile aktif oluyor.Ama Vuplus imajeleri flash imajeden destek aldığı için en küçük bir uyumsuzlukta onlar bozuluyor.Umarım senin başına gelmez.Test sonucunu sabırsızlıkla bekleyeceğim.Başarılar...
Açıkçası ben sadece kullanamayacağım imageleri denedim. Orjinal BH 3.1.0 yüklemiştim. Sizin söylediğiniz imageleri deneyeceğim.

sadem

Kayıtlı Üye
Musa merhaba!..Ben size Egami imaje > Egami Multibotunu önermiştim. ARM cihazlarda en verimli ve kapsamlı çoklu boot budur.Tüm Vuplus imajeleri ve ilave olarak Vuplusa destek vermeyen Team imajelerini de sorunsuz kurup kullanabilirsin.Senin bahsettiğin sorunların hiçbiri bunda yok. Haydi iş başına!...
yok abi ondada benim cıhazdanmıdır bilmem denedim herşey yolunda gidiyor ama yazılımı yükledikten sonra imagenin üzerine gelipte ok dediğin zaman hiç bir icraat yok yani açılmıyor oda benim için fos çıktı

Godady

Kayıtlı Üye
Açıkçası ben sadece kullanamayacağım imageleri denedim. Orjinal BH 3.1.0 yüklemiştim. Sizin söylediğiniz imageleri deneyeceğim.
Az önce VTI ve Egami imageleri yüklemeye çalıştım. Her ikiside hata verdi yükleme tamamlanmadı. Daha önce openmultiboot kullanıyordum. Benim amacım Vu+ Uno 4K SE cihazıma olmayan imageleri demekti. Bu çalışmam sonucunda Neoboot'un openmultiboot'a göre eksikleri olduğunu gördüm ve geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Daha sonra sizin önerdiğiniz Egami multiboot denemesini yapacağım.

Saygılar..