Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel NeoBoot-Multiboot ve Türevleri

macmac

Vip Premium Üye
Teşekkürler...
1-Zıp'lı dosya tmp'ye attığım halde kurulmadı... (Neo 9.01 için Gerekli komutları verdiğim halde)
2-Dosyayı açmak istedim
şifre istiyor...
Yardımcı olursanız sevinirim...

Saygılar...
Veliyıldırım dost merhabalar.
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Dosyayı TMP içine atacağız
opkg update
opkg install curl
rm -r /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/NeoBoot; /bin/tar -xzvf /tmp/*.tar.gz -C /

Dosya ek de. Bu şekilde kurdum gayet güzel çalışıyor.

Son düzenleme:

rselturk

Kayıtlı Üye
Teşekkürler...
1-Zıp'lı dosya tmp'ye attığım halde kurulmadı... (Neo 9.01 için Gerekli komutları verdiğim halde)
2-Dosyayı açmak istedim
şifre istiyor...
Yardımcı olursanız sevinirim...

Saygılar...
VeliYıldırım dost merhaba!.. Bu version öncekilerden çok daha hızlı çalışıyor.Dünden beri test ediyorum,çok beğendim..
"rar şifresi" :
grecja Bunu girince normal tar gz dosyası çıkıyor.Senin yeni cihazda bu version uçar....

B_celik

Kayıtlı Üye
CihazUltimo4k
Neboot 9.11
Flashta openesi 9.0
Openpli 8.0
Openpli 7.3
Open hdf 6.4
Open nfr 6.1
Openatv 6.4
Vti 15.0
Pure2 6.5
Opentr 9.1
Openblackhole 4.1
Blackhole 3.1.0
Openplus2.1.3
Openvix 5.4.05
Pkt7.1
Sfteam6.6
Egami 9.05
Satdreamgr 8.0
Opendroid 7.0
Hepsi guzel calisiyor

rselturk

Kayıtlı Üye
Çelik dost sizi kutlarım;bu ne hız böyle!..Biz yerimizden doğrulmadan siz köşeyi dönmüşsünüz bile....
Bir deneme farklılığı olsun diye ben OpenSpa imaje üzerine yapılandırmıştım. Egami-9.0.2 imaje kuruldu ve sorunsuz çalıştı.Ama maalesef Flashtan tekraren geri dönüş yapmadı...İyi ki farklı imajeler üzerinde test yapıyoruz .Böylelikle daha kısa sürede doğru kombinasyonu bulacağız...Vuplus harici imajelerde sorun yok...

Son düzenleme:

B_celik

Kayıtlı Üye
Benim cihazda
Flashta
openvix 5.4.5
Egami9.05
Pkteam 7.1
Openpli8.0
Openplus2. 1.3
Pure2 6.5
Openesi9. 0
Çalışıyor diğerleri flashta calistiramadim

rselturk

Kayıtlı Üye
Teşekkürler dost.Bu yapılanma ilgimi çekti.Zira bugüne dek denemediğim tek imaje openEsi idi.Elimdeki biter bitmez bir de bunu deneyeyim. Yalnız yanılmıyorsam kurulan imajelerin hepsi de eski-yeni Vuplus imajeleri gibi..Farklı imajeleri hiç mi denemediniz?!.

Moderatör tarafında düzenlendi:

rselturk

Kayıtlı Üye
NeoBoot-11 ilk deneyim:
Cihaz:Vu+Uno 4K
Flash Imaje: OpenSpa-7.4.012
Kurulum Aygıtı:SanDisk 16 GB 3.0
NeoBoot Versionu: 11.0

01-HDMU-20105> sf4008 4K
02-NonSoloSat> 11.7 > ZgemmaH7s 4K
03-Op.Atv-6.4 > Uno 4K
04-Op.BlackHole-4.4.003> Uno 4K
05-OpenDroid-7.0> Uno4K
06-Op.Eight-6.7> sf4008 4K
07-Op.NFR-6.4> AX HD51 4K
08-OpenEsi-9.0> Mutant HD51 4K
09-Open HDF-6.5> AXAS E4 HD 4K
10-OpenVision-10.2 r-347 Uno 4K
11-PKTeam-8 >Zgemma H9 Combo 4K
12-PurE2-6.5 >Uno 4K
13- SatDreamGr-8> EdisionOs mio 4K
14-Sat-Lodge-13 > Zgemma H7s 4K
15- SFTeam-6 > Vu+Solo 4K
16- TeamBlue-6.4 > GB Quad 4K
Not: - Kurulu imajelerin çalışması sorunsuz..Benim beklentilerimi karşılamadı: Çünkü Uno 4K cihaza ait PKTeam-7.1- Vtı-15.0.0 - Egami-9.0.2 imajeler kurulmadı,kurulup çalışan da flashtan geriye dönmedi.
En azından yakın erimde "OpenSpa " imaje üzerinde aynı çalışmayı sürdürmem.Yaptığımdan pişman mıyım?..Asla!..Denemesem çatlardım..Benim için "Bu da yeterli olur!" diyorsanız, tercih sizin.Ben sizler yeni süprizlerle karşılaşmayın diye olumlu-olumsuz her sonucu paylaşmaya gayret ediyorum..Sevgiler,saygılar...

Godady

Kayıtlı Üye
Merhabalar,
Öncelikle 9.11 versiyonu denemek istedim. 9.06 versiyonunu kurmayı başaramamıştım. 9.11 versiyonunu OpenPli 8.0 ana flash olarak kurdum ve Vu+ backuplarımı yüklemeyi yaptım. Fakat başka cihazlara ait imageyi örnek OpenEight-6.8 Octagon SF8008 yükleme yapılıyor fakat imageyi çalıştırınca bootlogo'da kalıyor. Bir şeyi eksik yapıyorum. force.update dosya ismini değiştirme / ekleme yaptım. Bir türlü farklı cihazların backuplarını çalıştıramadım.

rselturk

Kayıtlı Üye
Godady dost merhaba.. "OpenPli-8 ve OpenPli-develop imajeler henüz stabil değil. Nerdeyse her gün güncelleme alıyorlar.Bu nedenle çoklubootta sağlam bir altyapı oluşturmak için oturmuş yazılımları tercih etmek gerekir.Benim önerim,openPli-7.3'ü denemenizdir.Bir de sizin cihazın modeli nedir?Marka aynı olsa bile model farkı çoklu bootta farklı tepkiye neden olabiliyor..
Dikkat:
OpenMultiboot veya NeoBoot'a farklı cihazların imajesini kurabilmek için 2 önemli husus var:
a) İşlemci benzerliği. Vuplus cihazlar ARM işlemcilidir.
b) Yazılım "bit" değeri. Vuplus cihazlar "32" bit yazılım kullanır.

Siz octagon sf8008 cihaz yazılımını Vuplus cihaz NeoBootuna kuramazsınız.Çünkü bu cihaz yazılımları 64 bit liktir.Şöyle düşünün:Siz kendi bigisayarınıza farklı "bit" değerinde bir eklenti kurabiliyor musunuz?! Kısacası 32 bitlik yazılımı olan bir PC ye
64 bitlik bir yazılım yüklemeye kalkarsanız o pc felç olur...Bu ayrıntıya özellikle dikkatinizi çekmek istedim...

Godady

Kayıtlı Üye
Merhaba.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Cihazım Vu+ Uno 4K SE.
Buraya yazdıktan sonra bir taraftan denemelede devam ettim. hyperion-8-zgemmah9combo-git23287_svn4252_mmc olan imageyi çalıştırabildim. Ama başka model hiçbirisini çalıştıramadım. Sizin söylediğiniz gibi OpenPli 7.3 deneyeceğim.

Bu arada NeoBoot 9.12 olmuş.

rselturk

Kayıtlı Üye
Hangi cihaz imajelerinin Uno4K/ UnoSE4K NeoBoot'una kurulabildiğini liste halinde bu forumda da paylaştım.Kısa bir taramayla bulabilirsiniz..Kolaylıklar...
Xarıus

1-Galaxy 4K
2-Revo 4K

AırDigital

3-Zgemma H7s
4-Zgemma H9/Combo twin

Ax/Opticum
5-Ax HD51 4K
6- AXAS e4HD Ultra 4K

GigaBlue
7-GigaBlue Quad 4K 14-GigaBlue UE4K

Mutant
8-Mutant HD51 4K

Octagon
9-sf4008 4K

Qviart
10- Lunix3 4K /13-Lunix 4K

Amıko
11-Viper 4K

EDISION
12- Os mio 4K

Farklı cihaz yazılımlarını kurduğunuz NeoBoota yüklemek için iki noktaya dikkat ediniz:
a) İşlemci aynı mı?
b) Yazılım "Bit" değeri 32 ya da 64?!.
Yeni girişimde bulunacak dostlara önce sabır,sonra da kolaylıklar dilerim...

Son düzenleme:

simsek59

Kayıtlı Üye
merhaba ben bu konuda acemiyim, zero 4k kullanıyorum şu an cihazda yani flash da yüklü olan open atv 6.4, 6.4 mevcut olarak flashda kalsa olur mu ? NeoBoot-Multiboot hangisini kurmalıyım ?

rselturk

Kayıtlı Üye
Şimşek59 dost merhaba...Söze bir "iyimser" olarak başlamak isterim: Neden olmasın!.. "Denediniz mi?" dersen yanıtım bu kez "hayır" olacak.Çünkü elimde bu cihaz yok.Ama elinde bu cihazdan bulunan macmac ve sadem gibi dostların paylaşımlarından biliyorum.. Multiboot kurar ve kullanırsanız sadece sizin cihaza ait tüm imajeleri kurar ve sorunsuz kullanırsınız. NeoBoot kurarsanız tüm Vuplus imajelerini bu arada Vuplus cihazlara destek vermeyen bazı Team imajelerini de kurup kullanma şansınız olur.Bu prensipte böyle...Ama uygulamada ne denli başarılı olur bilmiyorum.Çünkü her E2 plugini her cihazda aynı etkinlikte çalışmıyor.Cihazın flashına hangi imajeyi kurarsam ve bunun üzerine hangi çokluboot'u yapılandırırsam en iyi sonucu alırım?..İşte bunun doğru yanıtı senin cihazına özgü denemelerden geçiyor.İlk aşamada Zero 4K sahibi ustaları izlemenizi öneririm.Ben O'nlardan çok şey öğrendim...