Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel NeoBoot-Multiboot ve Türevleri

jettthasan

Kayıtlı Üye
teşekkürler yazılımın üreticisi arkadaşa, forum paylaşımı için de teşekkürler,
dosya yolu nedir?
rar dan çıkan dosya usr lib enigma2.......gibi

macmac

Vip Premium Üye
teşekkürler yazılımın üreticisi arkadaşa, forum paylaşımı için de teşekkürler,
dosya yolu nedir?
rar dan çıkan dosya usr lib enigma2.......gibi
Evet yazdığın gibi usr/lip/enigma2/python/plugins/extensions içerisine atarak kullanabilirsiniz. Ama daha önce den Neoboot 9,02 var ise güncelleme ile Neoboot 9,04 oluyor.

jettthasan

Kayıtlı Üye
üstad,
sanırım 9.04 ya da 9.02 serbest paylaşım değil.
9.01 kuruluyor ama 9.02 yok sizin paylaşım yaptığınız 9.04 yeniden başlatsak da ftp içinde kurulu gözükse de yeşil tuş eklentilerde neboot yok.
sanırım 9.02 ve sonrası ücretli olabilir

macmac

Vip Premium Üye
üstad,
sanırım 9.04 ya da 9.02 serbest paylaşım değil.
9.01 kuruluyor ama 9.02 yok sizin paylaşım yaptığınız 9.04 yeniden başlatsak da ftp içinde kurulu gözükse de yeşil tuş eklentilerde neboot yok.
sanırım 9.02 ve sonrası ücretli olabilir
Dost ben de böyle bir sıkıntı olmuyor. Neoboot 9,01 den güncelleme ile de oluyor. İstersen onun üzerinden güncelleme yapabilirsin.

jettthasan

Kayıtlı Üye
Dost ben de böyle bir sıkıntı olmuyor. Neoboot 9,01 den güncelleme ile de oluyor. İstersen onun üzerinden güncelleme yapabilirsin.
iyi akşamlar üstad,
öncelikle teşekkür ederim bilgi paylaşımı için.
9.01 kurdum kurulum tamamlandı sonra ok seçtiğimde HATA; media neboot imagesupload kernel konumunda vmlinux.gz çekirdek yazılım dosyası bulunamadı

yazıyor.
çıkıp, yeniden başlatıp 2 nolu tuş ve sonra 1 nolu tuşu deneyeceğim
hdd tanımlı-omultiboot kullanıyorum.

jettthasan

Kayıtlı Üye
merhaba,
sonuç;
vu solo se v2 cihaz flash blackhole 3.09 kurulu openmultiboot çalışır ve 3 adet imaj kurulu iken;
neboot kurduğumda yukarıda ki hatayı aldım.
sonrasında 2 nolu tuş ile çekirdek yazılımı yeniden yükle seçtim tamam yükledi
devamında 1 nolu tuş ile güncelle deyince CRASH oluyor en az 3 kez denedim hep aynı sonucu aldım.
durum budur
teşekkürler

macmac

Vip Premium Üye
Dost ben de Vu Duo4K ve Vu Uno4k se cihazlar var ARM işlemcili. Senin cihaz mips işlemci olduğu için bilemiyorum kurulum aşaması farklı olabilir. Bir de yalnız flash da Open Pli 7,3 olsun kanal listesini yükle başka da bir şey yükleme. Neoboot 9,01 i kur ve HD veya USB hangisi varsa mount ederek kurmalısın. Openmultiboot üzerine hata verebilir.

simsek59

Kayıtlı Üye
zero 4k da open atv 6.1 6.3 kullandım ve son olarak open atv 6.4 kullanıyorum bu kullandığım imajların hepsinde ses seviyesi az ve tok bir ses değil, tv izlerken sesi normal seviyede duymak için tv nin sesi normal açık ve uydu alıcısından sesi en az %80 açmak gerekiyor ki normal seviyeye gelsin, ayrıca ses sistemi var bunda da ses az çıkıyor, kısacası ses seviyesi düşük ve ses kalitesi bas ve tiz gibi de iyi değil ama görüntü olarak iyi open atv 6.4 bu sebepten cihaza neeboot kurup neeboota vti imaj kurmak istiyorum bir kaç vti imaj kullanan ve ses sistemi kullanan kişler ses kalitesinib vti imajda iyi olduğunu belirtti neeboot a sorunsuz zero 4k da vti kurup kullanan var mı ve bu sürüm vti en son imajı mı güncel ? teşekkürler,

rselturk

Kayıtlı Üye
Jettthasan ve Şimşek59 dostlara,

Duyduğuma göre NeoBoot eklentisini yaratan Gutesie usta MİPS işlemcili cihazlara desteğini kesmiş. Vu SoloSE2 cihaz konusunda yaşadığınız sorunun kaynağı bu olabilir...
Gutesie usta tüm geliştirme çabalarını sadece
OpenPli imaje üzerinde yaptı.Bu nedenle sağlıklı bir NeoBoot altyapısı oluşturmak istiyorsanız size önerim sadece 2 imajeden şaşmayınız: a) OpenPli b) Egami
Ayrıca EGAMI imaje openMultiboot'u da NeoBoottan(birlikte kullanıldığında) geri kalır durumu yoktur.NeoBoota hangi cihaz ve imajelerini kuruyorsan openMultiboot' a da aynı şeyleri kurabilirsin.Test edildi.Sağlıklı çalışıyor, bilesiniz...