Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel NeoBoot-Multiboot ve Türevleri

macmac

Vip Premium Üye
Resul abi farklı bir işlem yapmadım sadece zip dosyasını açtım içine reboot update dosyasını ekledim tekrar zip ledim bu kadar. Kolay gelsin.

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Uno4K'ya neoboot üzerine OsMio4K Pli-7.2 imaj yükledim...
Önce force.update ekliyerek denedim,hemen hata verdi...
Sonra hiç ekleme yapmadan denedim,,,
Yüklendi ..

Açılmadı...

Son düzenleme:

sadem

Kayıtlı Üye
ustalarım dün macmac ustamla bende kurdum neoboot9.1 i pli üzerine ben pek hoşnut kalmadım bir pkteam yazılımını 15 dkikada kurdu ayriyeten bütün yazılımlar aynı en güzeli cıhazınızın kendi yazılımı ne gerek varki başka cıhazların yazılımlarını kurmaya hepsi aynı multiboota geri döndüm tercih sizlerin tabi kolay gelsin

Aslan-6

Kayıtlı Üye
Merhaba sadem,

ben VU+ Uno 4K'ya OpenHDF imajı olmadığı için NeoBoot 8.25 kullanıyorum.
OpenHDF imajında İPTV listeleri var ve bunlar otomatik olarak güncelleniyor.

Selamlar

Aslan-6

Kayıtlı Üye
Merhaba B_çelik,
GigaBlue Quad 4K için OpenHDF 6.4 ve Edision OS Mio 4K için OpenHDF 6.5'te WLAN bağlantısı var bende. Ama örneğin GigaBlue Quad 4K için OpenHDF 6.5'te WLAN bağlantısı yok nedense.

Selamlar

rselturk

Kayıtlı Üye
Bugün macmac dosttan olumlu sinyal alınca Open NFR-6.3 ve 6.4' ü ayrıca OpenHDF-6.4 imajeleri (Hepsi de Os mio 4K) çeşitli varyasyonlarda denedim.Hiç birinde yüklenmedi.Flashta OpenPli-7.2 ,ve NeoBoot-6.56 var. Bir kez daha cihazı inceleyerek yanılıp yanılmadığım kontrol ettim;oradan yaptığım alıntı işte böyle: " Dual Core ARM at 1.5 GHz / 64 bit processor, " İyi de bizim Uno 4K 32 bit yazılım kullanıyor.Bu da UNO SE'nin farkını ortaya koyuyor...Macmac dostu kutluyorum;kaynaklarına bir yenisini daha ekledi...

Aslan-6

Kayıtlı Üye
Merhaba rselturk,
#243'te macmac arkadaşın yazdığı gibi yaptım ve reboot.update dosyasını OpenBlackhole imajından OS Mio 4K OpenHDF 6.5 imajına kopyaladım. Ayrıca force.update ve splash dosyalarını da ekleyip tekrar zipledim. Yüklerken de herşeyi hayır yaptım. NeoBoot 8.25 ile çok güzel çalışıyor benim VU+ Uno 4K'da.

Saygılar

rselturk

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Aslan-6. Sanırım sorun NeoBoot version farkından kaynaklanıyor.Çünkü sizin önerdiklerinizi Uno Orjinal İmaje 3.0 dosyasından ben de alıp denedim.Bir tek farkla: reboot.update ile force.update dosyalarını aynı anda kullanmadım.Çünkü bu iki dosya işlevi itibariyle zaten birbirinin aynı olan dosyalardır..Amacım zaten düzenli olarak kullandığım imajeler değil, Os mio 4K'nın da Çoklu bootta kullanılabiriliğini kanıtlamaktı..Ozaman bir kez daha deneyeyim..Nasıl olsa bu konuda uslanmazlığım var....

rselturk

Kayıtlı Üye
Evet son denemede de başarısız oldum: 16 GB-2.0 flash disk üzerine NeoBoot 8.05 yapılandırdım.Flash imajem ise OpenPli-7.2 idi..Amacım Os mio 4K cihaza ait OpenHDF-6..4 ve OpenNFR-6.4 imajelerin yüklenebilirliğini test etmek...6 veya 7 deneme yaptım.Çokluboot imaje yüklemelerine ait bildiğim her yolu, Aslan-6 ve macmac dostların açıklamalarını da dikkate alarak denemeleri sürdürdüm..Sadece ve sadece Bootlogo resimlerini görebildim...Belli olduki,bu iş benim boyumu aşıyor... Öyleyse yapabildiğinle yetinmeyi öğren öğretisiyle ben de NeoBoot 6.55' e geri dönüş yaptım.Yapabilenleri kutlar,hayırlı uğraşlar dilerim...

rselturk

Kayıtlı Üye
Galiba Thawtes-3.9.2-NeoBoot E2 TÜRK'ün yayınlanmasını bekliyorum...
Biraz uzadı sanki...
Evet haklısınız.Ama ne yaparsınki bazı işler insanın yaşamının odak noktasında olmuyor..Bu arada şunu da belirteyim:Flashta OpenPli-7.2 olduğu zaman çifte maunt ta olmuyor.Dün Osmio 4K cihaza ait4 imaje indirdim,hepside sorunsuz ve hızlı bir şekilde kuruldu.Sadece OpenNFR imajı yine kuramadım..

rselturk

Kayıtlı Üye
Ben Uno 4K yazılımını NeoBoot-6.56 ya kuramadım.Boot etmedi..Ben mi bir yerlerde yanlış yaptım?!.Şu günlerde internet bağlantılarında kararlılık yok.İndirirken de bir hata olabilir..Bu internet hızı yüzünden ne yapacağımızı bilemez hale geldik..Sanki devlet yönetiyoruz..

rselturk

Kayıtlı Üye
Ben bir yerde hata mı yapıyorum?..
Çokluboot Kullanıcı dostların dikkatine,

İlk başlarda böyle bir sorun yoktu.Nereden kaynaklandığını bilmediğim bir maunt olayı ile karşı karşıyayım.Ben çok irdeledim ama bir çözüme varamadım.NeoBootta kullandığım diskimi tam kapasite kullanamıyorum.Yardımcı olmanız mümkün mü?..

NeoBootta sadece 16 GB-2.0 veya 16 GB 3.0 SanDisk marka flash bellekler kullanıyorum. Sıklıkla kullandığım NeoBoot v.7.14 - v6.55 ve E2 TÜRK
v.3.9.1 de de hep aynı sorunu yaşadım.Sorun şu ki,henüz kullanılabilir disk kapasitesi
3993 MB iken yeni bir imaje yükleyememek.Bu imaje cihazın kendi imajesi olsa bile 2 saniye içinde yüklenen imaje akıp gidiyor,bir iz bile bırakmıyor.Yani HİÇ YÜKLENMİYOR..Şu an kullandığım diskte de aynı sorun oldu.Belli ki ben bir yerlerde yanlış yapıyorum.Ama kaynağını da bilmiyorum..Öyleyse NeoBootun Kurulumunda diski biçimlendirme ve maunt olayını nasıl yaptığımı kabaca anlatayım ki,sizlerde çözüm önerilerinizi sağlıklı olarak yapabilesiniz.

NeoBOOT Kurulumu:
1-Önceden FAT 32 olarak formatlanmış flash belleğimizi cihazın elektriği kesilmiş durumdayken cihaza takıp restart ediyoruz.
2- NeoBoot eklentisini "OK" diyoruz.
3-Ekranımıza gelen
NeoBOOT menüsünde, ilk önce
a) KIRMIZI TUŞ 'a basarak diski biçimlendiriyoruz. "OK" dediğimiz an biçimlendirme başlıyor.% 100' e ulaştığında biçimlendirme tamamlanıyor.
İşte bu
ext3 veya ext4 biçimlendirmede hangisinin yapılacağı ne gösteriliyor ne de soruluyor..Ben ekranımda sonlanmış haliyle sadece ext4' ü görüyorum.
b) YEŞİL TUŞ' a basarak maunt ediyor sonra da kaydedip çıkıyorum.Cihazı restart edip tekrar menüye döndüğümde YEŞİL tuşa basarak HDD olarak kaydettiğim ve yine YEŞİL tuşa basark "OK" dediğim NeoBoot kurulumu tamamlanmış ve henüz hiç yükleme yapılmamışken Kullanım Kapasitesinin 14.600 MB olduğunu görüyorum.İşte bu diskte 16 imaje yüklü iken kullanılabilir disk kapasitesi henüz
3993 MB olduğu halde hiç bir imaje yüklenemiyor.Daha baştan 1.400 MB biçimlendirmede gitmişti. Şimdi de 4 GB yakın kapasite varken imaje yüklenemiyor.Yani dostlar disk biçimlendirme ve maunt olayından sonra 1/3 kapasite toplamda kullanılamamış oluyor.

Sadece çokluboot kullanıcılarının değil, disk formatlama,biçimlendirme ve maunt olayında söyleyecek sözü olan tüm dostların görüşlerini almaktan kıvanç duyarım.Saygılarımla...

Son düzenleme:

macmac

Vip Premium Üye
Resul abi merhaba. Bu sorun ben de SSD 160 gb HD de başıma geldi. Formatladım ex3 çevirdim görünürde 158 gb görünüyor ama hep diyordum ya 5 imaj yüklüyorum ama 6. imaj hata veriyor diye.. yer olmadığı için hata veriyormuş pc içerisine takdım hd yi formatlama kısmında 8 gb yeri kullanıyormuşum geri ye kalan görünmüyor. Nfs formata çevirince 160 gb tekrar geri geldi. Ama cihaz da niye sadece 8 gb sini görüyor anlayamadım. Neoboot 9,01 de USB ye ex2 formatı tanımladım ve USB olarak imajları yüklüyorum bakalım 6 gb yer var gibi görünüyor şu anda 16 gb usb de senin dediğin gibi 3933 gb ye gelince hata verecekmi. Abi denemelerimi buradan yazarım... Saygılarımla...

rselturk

Kayıtlı Üye
Teşekkürler Macmac dost..Salt bu nedenle NeoBOOT v9.02 ye geri döndüm.Hiç değilse burada KIRMIZI tuş-ext3 ve SARI Tuş-ext4 olarak farklı iki seçenek sunulmuş. Osmio 4K imajelerini bu version üzerine kurmuştum.Az önce de EGAMİ-9.0.2 Uno 4K backup'u bu version üzerinde denedim.Tam 20 dakika sürdü.Gerçi backup boyutu da 333.06 MB. gibi yüksekti.Ama yine de bu denli uzun sürmemeliydi.Zira kullandığım disk,16 GB 3.0 flash bellek oldukça hızlıydı.Diğer versionlarda bu imajenin kuruluşu en fazla 4 dakika oluyor.Her neyse başladık bir kez,artık bitinceye dek kurulumu sürdüreceğim.Şu anda 8 imaje/backup kurulmuş ve sorunsuz çalışıyor..Multiboot ve OpenMultibootta böyle sorunlar yaşanmıyordu..

Georgealili

Kayıtlı Üye
Адвокат. Консультация Бесплатно. Помощь опытного адвоката в Запорожье, Днепре и по всей территории Украины по уголовным, гражданским, административным и хозяйственным делам, защита по делам об административных правонарушениях.
Опыт работы более 20 лет.Адвокат Запорожье
Консультации по телефону с 9 до 20 часов, бесплатно.
Более подробно на сайте:
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.