Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel NeoBoot-Multiboot ve Türevleri

rselturk

Kayıtlı Üye
Ha gayret dostlar!..Bu iş olacak gibi..."Sen neden yapmıyorsun?" dediğinizi duyar gibiyim.Evde kullanımda olan iki Tv var.Ama iki de 11 yaşında okula giden ve ders izleyen çocuk var.Ancak haber saatlerinde izin alabiliyorum.Onlarında maşallahı var,yatmak için benim yatmamı bekliyorlar.Bu nedenle işin kolayındayım.2018 de tamamlanmış bir openMultiboot'u güncellemek daha acil oldu.Eğer vakit bulursam birer birer onları güncelliyor veya silip yeniden kuruyorum...Ama gün be gün çalışmalarınızı izliyorum..Hepinize kolaylıklar dilerim..

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Tecrübe ile sabittir ki ana yazılım olarak en sağlıklısı Bh-4.3...
Evet Macmac'ın verdiği satır işime yaradı...
Neoboot-9 kurulumu tamam...
Bh-3.0.0.9c kuramadım...
Egm-9.o2 kuruldu...
Sıkıntı yok...

Hatta Net sıkıntısı 9.o1'da giderilmiş sanki....

Son düzenleme:

Aslan-6

Kayıtlı Üye
Merhaba dostlar,

cihazım VU+ Uno 4K ve ana yazılım Open BlackHole 4.3. NeoBoot 5, 8 veya 9 hiç fark etmiyor, hepsinde Gigablue Quad 4K için OpenHDF 6.4 yüklediğimde Menü ve Plugin listesi net görünmüyor, yani bulanık görünüyor. 720p ve 50 Hz, 1080p ve 50 Hz denedim, ama sonuç aynı. Ama görüntü hariç her şey güzel çalışıyor. Ayrıca Gigablue Quad 4K için OpenHDF 6.5 yüklediğimde de, yine aynı sorun oluyor, yani bulanık görüntü oluyor, birde üstelik ağ ayarını (WLAN-Stick) tekrar başlatmam gerekiyor. Ama bunlar dışında güzel çalışıyor.
Sizde de bu sorun var mı? Örneğin Octagon imajlarıyla böyle bir sorun yok.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

rselturk

Kayıtlı Üye
Bugün ben de bir deneme yaptım:
Flash Image: OpenBlackHole-4.3.016
Flash disk : 16 GB 2.0 SanDisk
Kurulan Image: Egami-9.0.2

Kurulum işlemine "0" dan başladım.NeoBoot'un kurulması kolay oldu..Şu konularda sıkıntı yaşadım diyecek bir durum oluşmadı.Çünkü yüklediğim imaje bir backuptu;tüm ayarları önceden yüklendiği şekliyle düzgün çalıştı.
İlk denemenin başarılı olması nedeniyle kalıcı olsun diye bu kez NeoBoot kurulu flash diski değiştirdim.İşlemlerin ağır olmasından sıkılmıştım.Yine SanDisk 16 GB-
3.0 bir flash disk üzerine yeniden kurulum yapmak istedim.Şu an ekranda görünen durum:
Uno 4K
media/hdd
Versiyon güncelleştirme: 9.01
Kullanılabilir disk depolama alanı: 15066 MB

Sadece kurulum yaptım: Kuran arkadaşların notlarını bir kez daha gözden geçirip farklı bir imaje ile başlamak istiyorum.Böylelikle aynı şeyleri tekrarlamış olmayayım....

macmac

Vip Premium Üye
Resul abi merhaba
Ana yazılım OpenBH yi ben hiç denemedim.
OpenATV ve Open Pli imajları ana yazılım yaptım.
Şu anda
Cihaz: Vu Duo4K
Flash Image: Open Pli 7,2
Flash disk : 16 GB 2.0 SanDisk ( 16 GB 3,0 ScanDisk de var ama 2,0 gibi stabil çalışmadı)

Kurulan Imageler:
Open Pli 7,2
OpenATV 6,4
Open SPA 7,4
OpenVİX 5,3,030
VTİ 14-0-6 ( İlk defa stabil çalıştığını gördüm)
BlackHole 3,0,9
PurE2-6,5
OpenBH-4,3,027
Satdreamgr-8
-----------------------------------------
Ama işin garibi diğer cihaz imajlarını daha kuramadım gayet güzel kuruluyor hiç hatasız ama imajı başlattığım da bootta kalıyor.
Bakalım diğer cihaza da ana yazılım OpenBH yapayım diğer farklı cihaz imajların da farkedecek mi...

rselturk

Kayıtlı Üye
NeoBoot 9.01 benim için bitmiştir:
a) Open NFR-6.3 ve 6.4 ( GB Quad 4K _Mutant HD 51 4K -AX HD 51 4K - Octagon SF 4008 4K) cihaz yazılımlarının hepsi de bootlogo da kaldı...
b) Vuplus imajelerinden EGAMI 9.0.2 ve OpenVision-10.01 r151 imajelerin kurulumu ve işleyişi sorunsuz.

c) Çokluboot kullanmadaki amacım. Vuplus cihazlara destek vermeyen Team imajelerini de kullanabilmekti..Ama maalesef bu denemeler bunun mümkün olmadığını gösterdi..
d) NeoBoot-7.14, 6.55 ve NeoBoot E2 TÜRK daha hacimli bir kullanım olanağı verirken olmazların peşinde koşmanın benim için gereği kalmamıştır.Ama hiç değilse aklımda da keşkeler kalmamıştır.Bu çalışmaları sürdürecek dostlara kolaylıklar ve başarılar dilerim...

rselturk

Kayıtlı Üye
OpenVision-10.01 r151 version hem flashta hem de (OpenMultiboot ve NeoBoot.6.55) çoklubootunda çok sağlıklı ve hızlı bir imaje.Sunduğu görsellik te çok güzel.Çevrim içi güncelleme yapıyor.Eklentiler menüsü iyi çalışıyor.Dostların bilgisine...

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Sayın Rselturk,
Ana Yazılım Vix-5.3.o32
Neoboot-9.o1
Alıcı:
Uno4K

Bu gün;
Sırası ile;
Tmb-6.3 Guad4K
Vsn-10.1 m51 4K
Don-4.1.o1
Atv-6.3
Bh-4.2 kurdum...
Sıkıntı yok....

Sadece neoboot üzerine yükleme biraz uzun sürüyor....( 15-20 dk....Atv-6.3 25-30 dk)
Zeus Uno4K yazılımı flash a kurup burada hazır gelen NeoBoot-9'u kullandığımda kurulum,imajlar arası geçiş çok hızlı idi...
Kurulum 5-6 dk,imajlar arası geçiş 3-4 dk
Bilginize...

Son düzenleme:

macmac

Vip Premium Üye
Cihaz: Vu Zero4K
Flash Image: Open BH 4,3,027
Kurulan Imageler:
Open Pli 7,2
OpenATV 6,4
Open SPA 7,4
OpenVİX 5,3,030
VTİ 14-0-6
BlackHole 3,0,9
PurE2-6,5
OpenBH-4,3,027
Egami 9,02
openvision-enigma2-develop-extralanguage-10.1-r151
evet sonunda oldu
PKT Hyperio 7.1 Vu Uno4KSE backup
Kurmayı başardım...

macmac

Vip Premium Üye
234. mesaj ile ilgili görüşlerinizi alabilirmiyim?
Evet Veliyıldırım dost doğrudur. Bende de aynı Open Ten Zeus da hızlı kurulum oluyordu ama DHPC hatası veriyordu. Ama ana yazılım Open Pli de yapmadı Vu Duo4K da hızı güzeldi. Vu Zero4K da ana yazılım Open BH 4,3,027 de flasha imaj dosyası kopyalama dahil kurulum ve imaj geçişleri çok yavaş. USB 3,0 da hızlı oluyor ama ben 2 tane USB yi çalıştıramadım 2 imaj kuruluyor 3. de hata veriyor. Yarın (bugün) Vu Uno4K SE de deneme yapacağım bakalım aynı yavaşlamayı bunda da yapacak mı.

macmac

Vip Premium Üye
Cihaz: Vu Uno4K SE
Flash Image: Open Pli 7,2
Kurulan Imageler:
Egami 9,02 Vu Uno4K SE
PKT Hyperio 7.1 Vu Uno4K SE
openhdf-6.5-mutant51 (sorunsuz kuruldu)
---------------------------------------------
Usb ye imaj yükleme 14 dk. yı buluyor tahminim USB 2,0 olmasından diye tahmin ediyorum. Ama Vu Duo4K da böyle bir sorun olmadı.
Denemelerime devam...

Son düzenleme: