Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel NeoBoot-Multiboot ve Türevleri

B_celik

Kayıtlı Üye
openpli 7.2 neoboot 9.0 kurdum flashtaki imega dan diger imageye gecmiyor yani baslamıyor ya ben bir yerde hata yapıyorum yada gercekten hata var

veliyıldırım

Vip Premium Üye
openpli 7.2 neoboot 9.0 kurdum flashtaki imega dan diger imageye gecmiyor yani baslamıyor ya ben bir yerde hata yapıyorum yada gercekten hata var
Pkt-7.1 üzerine neoboot 9 kurmayı denedim...
Kuramadım...
Sonunda
OpenTen Zeus'u ana yazılım olarak kurdum...
İşlem tamam....
Ancak daha önce;
Ana yazılıma DHPC kapalı yaparak verdiğim ip no sunu diğer yazılımlara da verir net bağlantı da sıkıntı olmaz,işimi görürdüm....
Şimdi nerede ise her yazılımda bağlantı sorunu yaşıyorum...
Çözümü nedir?

Saygılar...

macmac

Vip Premium Üye
Veliyıldırım dost evet DHCP sorunu var ben de Open Ten Zeusu ana yazılım yaptım ama çok garip DHCP kapalı olarak verdiğim sabit ip yi kabul etmiyor ancak otomatik ip de işlem yapılıyor hatta Neoboot bile kurulmda internet yok hatası veriyor. Otomatik ip de Neobootu tanıtıyorum 3 imajdan öteye gidemedim bir şekilde hata veriyor anlamadım. Sildim ana yazılım OpenATV 6,4 ve Neoboot 3,9,1 i tekrar kurdum ve süper çalışıyor. Aslın da macera arıyoruz da ne yapalım içimize bir kurt düşüyor oluverir mi acaba diye ama nafile....

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Denemeden sonra geriye dönüp çözüm bulabildiğimiz sürece sıkıntı yok...
Sıkıntı neoboot9 bir sonraki versiyonda belki giderilir....
Mucidine ulaşabilsek...
Neoboot9 üzerine kurduğum Bh-4.3'te sıkıntı yok....
Saygılar...

B_celik

Kayıtlı Üye
Veliyıldırım dost evet DHCP sorunu var ben de Open Ten Zeusu ana yazılım yaptım ama çok garip DHCP kapalı olarak verdiğim sabit ip yi kabul etmiyor ancak otomatik ip de işlem yapılıyor hatta Neoboot bile kurulmda internet yok hatası veriyor. Otomatik ip de Neobootu tanıtıyorum 3 imajdan öteye gidemedim bir şekilde hata veriyor anlamadım. Sildim ana yazılım OpenATV 6,4 ve Neoboot 3,9,1 i tekrar kurdum ve süper çalışıyor. Aslın da macera arıyoruz da ne yapalım içimize bir kurt düşüyor oluverir mi acaba diye ama nafile....
Bence ağ sorunu open ten zeus images var zaten openpli birebir ayni

rselturk

Kayıtlı Üye
Sayın MacMac,
Nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum...
Hızır gibi yetişiyorsun...
Allah razı olsun...
Saygılar...

Not: root şifresi var mı?
Veli dost merhaba..Ben bu imajeyi ilk önce OpenMultiboot'a kurdum.Çünkü benim openMultiboot çok yaşlanmıştı.Güncellemem gerekiyordu.Ancak bu imajede önceki TenBelow düzenlemeleri gibi bana düzenli gelmedi.Sonunda silmek zorunda kaldım.Haa asıl amacım FTP şifresin, yazmaktı.. zeus yazınca anında açılıyor bilginize. Neden sildim? Ağ ayarlarını yapıyorum,bir kaç eklenti yüklüyorum ve cihazı restart ettiğimde ağ ayarları bozuluyor.Hava durumu pluginlerini kurdum,ayarladım ama çalıştıramadım.Eklentiler menüsü bazan çalışıyor,bazan çalışmıyor.Benim gibi sabırlı birini bile çileden çıkardı..Tabii bu durumda özellikle internet hızının etkisi çok büyük..Sonuçta yine Corona etkisi...

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Neoboot9'un artıları
----------------------------
1.Neoboot üzerine yazılım kurma süresi çok kısa 5,6 dk
2.Neoboot üzerine yüklenen yazılımlar arası geçiş 3,4 dk

Eksileri
-----------------
1.Kurulumu zorlaştırılmış...Şimdilik bir imaj ile sınırlı....
( Kullanıcı tercihi olabilmeli)
2.Ne ana yazılımda ne de boot üzeri yazılımlarda NET bağlantısı sağlıklı ve istikrarlı değil...

Sık sık yenilenme ihtiyacı oluşuyor...

macmac

Vip Premium Üye
Vu Duo 4K
Ana yazılım Open Ten Zeus
Neoboot 9,0
Open ATV kuruldu
Open SPA kuruldu
Open Vix kuruldu
Open Droid kuruldu ama FTP ile yükleme yapılamıyor kopyalama hatası veriyor sildim.
Denemelere devam

B_celik

Kayıtlı Üye
Rarli Neoboot dosyasını rardan çıkarıp usr/lib/enigma2/python/plugins/extensions/ içine atıyoruz cihazı kapatıp aciyoruz
flash takıyoruz neoboot acıyoruz flash bicimlendiriyoruz neoboot 8 gibi ayarlar aynı
openblackhole3.0.9
bh -4.3.27 ikiside yukleniyor

macmac

Vip Premium Üye
Yok arkadaş bu işi beceremeyeceğiz anlaşılan. 5 nci imajı kurmuyor artık önceki gibi olmaya başladı çok garip yaa.. FTP bağlantısından hiç bir eklentiyi kabul etmiyor imajlar da dahil döndüm yine Neoboot 3,9,1 e ne varsa bunda var yaw kafayı yeme ye az kaldı bıraktım arkadaş bu ne yaw... sizlere kolay gelsin dostlar...

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Yok arkadaş bu işi beceremeyeceğiz anlaşılan. 5 nci imajı kurmuyor artık önceki gibi olmaya başladı çok garip yaa.. FTP bağlantısından hiç bir eklentiyi kabul etmiyor imajlar da dahil döndüm yine Neoboot 3,9,1 e ne varsa bunda var yaw kafayı yeme ye az kaldı bıraktım arkadaş bu ne yaw... sizlere kolay gelsin dostlar...
Sayın Macmac,
Her defasında net bağlantısını yenilemen gerekiyor....
DHPC açık bırakarak,ağ kurulumunu yenileyin...
Her yeni yazılımda aynı uygulama.....
Bazı yazılımlarda ağ sıkıntı....
Eklentileri ana yazılım üzerinden kurunuz...
Yeni versiyonu bekleyeceğiz derken yayınlanmış...

Son düzenleme:

macmac

Vip Premium Üye
Sayın Macmac,
Her defasında net bağlantısını yenilemen gerekiyor....
DHPC açık bırakarak,ağ kurulumunu yenileyin...
Her yeni yazılımda aynı uygulama.....
Bazı yazılımlarda ağ sıkıntı....
Eklentileri ana yazılım üzerinden kurunuz...
Yeni versiyonu bekleyeceğiz derken yayınlanmış...
Veliyıldırım dost hepsini denedim farketmiyor. Yalnız orjinal Neoboot 9,0 bulamadığımız için ana yazılımı Open Ten Zeus yaptım başka bir şekilde kuramadım. Neoboot 9,0 ı bulamadık ki Neoboot 9,1 olsun belki open pli üzerinden kurulursa sorun olmaya bilir ama orjinal Neoboot 9,1
bulmamız lazım. Teşekkürler...