Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel NeoBoot-Multiboot ve Türevleri

macmac

Vip Premium Üye
Zero4K flasha Openten Zeus imajı kurdum içerisinde Neoboot 9 kurulu usb ye 1 imaj kurdum ve geç oldu yarın devam kurmaya bakalım şimdilik bir sıkıntı görünmüyor gibi ama 5-6 imaj kuralım stabil çalışacak mı...

macmac

Vip Premium Üye
Bütün talimatları uyguladım...
Olmuyor...
Lütfen kurma yolunu gösterebilirmisiniz?

Saygılar...
Veliyıldırım dost merhaba. Openten Zeus imajı kurdum flasha
OpenWebif nasıl etkinleştirilir?
İlk olarak eklenti ayarlarında http kimlik doğrulamasını etkinleştirin.
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Ardından telnet ile bağlanın ve yeni bir kullanıcı oluşturun.
adduser tenbelow -h /dev/null -H -s /bin/false -G root ( telnete bu komutu yapıştırın) size yeni şifre soracak
yeni şifre oluşturun tekrar aynı şifreyi yazın işlem tamam dır.
Artık Telnet çalışmaktadır.
Neoboot 9,0 da kurulu geliyor artık geri kalanı aynı usb yi mount ederek kullanmaya başlayabilirsin.

Son düzenleme:

veliyıldırım

Vip Premium Üye
Sayın MacMac,
Uno4K'ya OpenTen Zeus imaj bulamam...
Çünkü ilgili siteden atıldım...
Telnet işini de daha sonraya bıraktım...
Çok teşekkür ederim...

Saygılar...

Son düzenleme:

macmac

Vip Premium Üye
Veliyıldırım dost 1. mesaj da anlattığım gibi oluşturman gerekiyor.
Yani kullanıcı adını ve şifreyi kendin belirliyorsun.

macmac

Vip Premium Üye
Veliyıldırım dost ana yazılım olarak kurdum FTP şifresini kendin oluşturman gerekiyor yoksa bağlantı olmuyor.
adduser macmac -h /dev/null -H -s /bin/false -G root ( telnete bu komutu yapıştırın macmac yazan yere başka birşey yazabilirsin) size yeni şifre soracak yeni şifre oluşturun tekrar aynı şifreyi yazın işlem tamam dır.
Ayrıca Neoboot 9,0 çalışması için
opkg install curl
bu komut telnete yazılacak ( yeni bilgi )

rselturk

Kayıtlı Üye
Macmac dost merhaba!..Open Ten Zeus imaje aslında SatDreamGr-8 image olmalı.Çünkü Zeus bootlogosu bu imajeye ait.Ama bunu kurmak işe yaramaz çünkü içinde NeoBOOT eklentisi yok..Bildiğin gibi o forumdan ben de banlı olduğum için giremiyorum. UNO 4K için olanı da paylaşabilirseniz deneme şansımız olur.Teşekkürlerimle...

macmac

Vip Premium Üye
Macmac dost merhaba!..Open Ten Zeus imaje aslında SatDreamGr-8 image olmalı.Çünkü Zeus bootlogosu bu imajeye ait.Ama bunu kurmak işe yaramaz çünkü içinde NeoBOOT eklentisi yok..Bildiğin gibi o forumdan ben de banlı olduğum için giremiyorum. UNO 4K için olanı da paylaşabilirseniz deneme şansımız olur.Teşekkürlerimle...
Resul abi yukarıda vermiştim ama buraya da koyayım.

Openten Zeus u ana yazılım olarak kurdum FTP şifresini kendin oluşturman gerekiyor yoksa bağlantı olmuyor.
adduser macmac -h /dev/null -H -s /bin/false -G root ( telnete bu komutu yapıştırın macmac yazan yere başka birşey yazabilirsin) size yeni şifre soracak yeni şifre oluşturun tekrar aynı şifreyi yazın işlem tamam dır.
Ayrıca Neoboot 9,0 çalışması için
opkg install curl
bu komut telnete yazılacak ( yeni bilgi )

rselturk

Kayıtlı Üye
Bu kez bekleme sırası bende.Neden mi?..2018 yılında kurduğum Open Multiboottaki imajeler güncelliğini kaybetmiş.Dün bir deneyeyim dedim,baktım en günceli 2 yaşını çoktan doldurmuş. İki gündür flashtaki imaje de dahil olmak üzere silip hepsini tek tek yeniden kuruyorum..Çünkü bu ay da bitince eskisi gibi Tv yi işgal etmem olası değil...Yazlığa gidinceye dek bu işleri bitirmem gerek...