Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel NeoBoot-Kurma Konu anlatım. Rehber..

Memo®ist

Yönetici
Kayıtlı Üye
Offline
#1
Arkadaşlar bildiğiniz üzere NeBoot OpenMultibootun kuzenidir :) yanlız duyumlarıma göre bu çoklu imaj kurma pligini farklı marka yada modellerede yüklemede izin verdiği söylenir ben Mips İşlemci cihazımda kurdum lakin başaramadım belki ARM işlemcilere özeldir kimbilir yada eksik bırakılan seçenek yada ince ayrıntı olabilir zaman içinde belirgin özellikleri ortaya çıkar hep birlikde deneyerek paylaşarak sonuca ulaşırız
Ben yine Stabil çalışacağına ümit ettiğim Openspa yada blackhole bilinir fakat ben OpenSpa üzerinden kurdum siz farklı imajlar üzerinden kurma işine geçebilirsiniz Kullanacağımız Usb stick EXT4 biçimlendirin İmajlarda openspada Aygıt Yöneticisinden yada blackhole imajlarda usb format wizard Yada daha önceden formatlanmış Usb Sitick üzerinden kurum işlemine geçebilirsiniz.
Şimdi Kurma işine başlayalım
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
Dosyamızı zipden çıkarıp FTP İle Temp Klasörü içerisine gönderip Telnetden opkg install --force-depends /tmp/*.ipk komutunu verip kuralım Kurulan Neboot seçeneğimiz ana menüde yada eklenti listesinde gözükecektir.Usb stick,inizi Neboot Aygıt Yöneticisinden Mount işini yapınız Media/hdd yada usb olarak ben HDD yaptım ve eklenti listesinden Neboot eklenti seçeneği olan Installation yeşil tuş seçeneğinden aktif etmeniz gerekiyor Usb Stick içerisine ImagesUpload ImageBoot dosyalarını oluşturması için. Ve resimleri inceleyiniz Kurum için Kolay gelsin.:wave:

Ayrıca Pligins,i Geliştiren gutosie Dost,a Teşekkürler..


Ön açılışta Boot imaj seçme liste gelmez her imajda Neboot,dan istenen imaJ Seçilerek kullanım imkanına sahipdir.
 
Son düzenleme:

kumluyer

Kayıtlı Üye
Offline
#4
yalnız başlarken hep aynı imajdan başlıyor seçim yok..ayrıca eklentilerde de görünmüyor..şu an vti zero 14 imajda görünüyor..
 

rselturk

Kayıtlı Üye
Offline
#5
Memorist dost ellerine sağlık..Benim gibi "Çoklu Boot" tutkunlarına yeni bir kapı açtınız.Evet bu eklenti ARM cihazlar için geliştirilmiş.Okadar güzel ve seri ki,bir günde 8 backup yükleme imkanı verdi..Teşekkürler dost.
 

rselturk

Kayıtlı Üye
Offline
#6
yalnız başlarken hep aynı imajdan başlıyor seçim yok..ayrıca eklentilerde de görünmüyor..şu an vti zero 14 imajda görünüyor..
Kumluyer dost merhaba.Neoboot ekranında sadece üst satırda olan imleç görüntüsünü cihaz kumandasının "sağ" (>) tuşu ile hareket ettirirseniz yüklenmiş tüm imajeleri tek tek görürsünüz.Başlatmak için üzerine geldiğiniz imajeye KIRMIZI tuşla basıp OK dediğinizde seçtiğiniz imajeden başlar.Ya da Neoboot ekranında sıralanan imajelerin yukarıdan aşağıya doğru yine kumanda ile imleci gezdirip hangi imajeyi başlatmak istiyorsanız,onun üzerinde iken KIRMIZI tuş+ OK dediğinizde yine seçtiğiniz imajeden başlar...