Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

Multiboot üzeri silinemeyen imajları kaldırma

veliyıldırım

Kayıtlı Üye
Vu'larda sıkıntılı imajları silebilme (Multiboot aracılığı ile silinmeyen)

DreamExplorer/media/hdd/openmutiboot/label plus/OK/kırmızı (sil) tuş

NOT:
1.Ana yazılım multiboot üzerinde yer alan yazılım isimleri FTP'de vuplus 1,vuplus 2...vb. görünürler...
İstemediğimiz imajı FTP ile silmek çok riskli...

2.Eklentiler/DreamExplorer/media/hdd/openmutiboot/label plus/OK/kırmızı (sil) tuş

Biz label_plus 1,label_plus 2,...üzerine sırası ile geliyoruz...exit ile çıkıyor,yenilerine bakıyoruz...
label plus'larda okey tuşuna bastığımızda en üstte multiboot üzerinde kurduğumuz imajların adları görünür...

İstediğimizi seçer,istediğimiz imajı kırmızı tuş ile sileriz...

rselturk

Kayıtlı Üye
Veli Yıldırım dost bu açıklamalar için teşekkürler.Benim benzer başka bir sıkıntım var; OpenMultibootta bazan backuplar arasında gezinirken ki,benim çok sık yaptığım bir iştir,flashtaki imaje kilitleniyor.Yani dost backuplardan flashtaki ana imajeye (Openatv-6.2) geçemiyorum.Böyle bir durumda openmultiboot kurulu flashdiski çıkarmak ta işe yaramıyor.Sonuç olarak yeni bir backup yüklemenin yolu da tıkanmış oluyor..
Yeniden orjinal imajeyi,ardından da tekrar Openatv-6.2 imajeyi yüklüyorum.Sorun da bu noktadan onra başlıyor.Atv-6.2 restart edildiğinde veya cihaz yeniden başlatıldığında orjinal imajeden kalma bir logo görüntüsü çıkıyor.Bu da beni rahatsız ediyor.Sorum şu:Orj.imajeden kalma bu kalıntı nasıl giderilir? Evet bu sorunun bir çözümü olmalı.Hatta bir yerlerde okuduğumu da anımsıyorum.Ama nerde? Ne zaman?.İşte bunun yanıtı yok!...