Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Kodi Python cryptography module is too old sorunu

dasarum

Kayıtlı Üye
Merhaba, forumda aradım ama bulamadım. VUPLUS Solo2 cihazıma VTI 14.03 backup kurdum. Kodi Plugin yükleyip açınca aşağıdaki hatayı alıyorum. Internettede çok aradım ama benzer hata hep Linux olarak verilmiş. Bu cihazda da Linux var ama benim Linux bilgim olmadığı için nasıl ilerlemem gerektiğini bilemiyorum.
Yardımcı olursanız seviinirim.

Your version 1..5..2 of the Python cryptography module is too old. You need at least version 1.7

Teşekkürler.

kalkan99

Yönetici
bahsettiğiniz dosyada güncelleme var gibi okuyorum..
yazılım güncelleme gelişmiş seçeneklerden bakınız..orada varsa yükleyiniz veya yükseltiniz.

opkg install python-argparse

bu örnek olsun buna görede deneyiniz.ismini değiştirip belki yükler..
ayrıca enigma2 ve solo 2 gibi bir seçenek kodi çalışırmı oda bir muamma

dasarum

Kayıtlı Üye
Cevabınız için teşekkür ederim. Sondan başlayayım Yıllar önce cihazı ilk aldığımda Kodi kurmuştum ve çalışıyordu. Uzun yıllar üzerinde Blackhole'un eski bir imajı vardı. Cihazda donmalar ve takılmalar başlayınca yeni imaj ararken VTİ 14.03 backup bulup kurdum. İmage çok güzel, hızlı, görüntüler cam gibi. Çok memnunum.

VTI Software update ve Manage Extension kısımlarında böyle bir satır göremedim. . Söz ettiğiniz güncellemeyi nereden yapabilirim, Bir de ismini değiştirmek derken biraz detay yönlendirme yaparsanız sevinirim. Zira menulere çok hakim değilim.

Teşekkürler.

dasarum

Kayıtlı Üye
2 sorum daha olacak belki size çok basit gelebilir.
1) Kodi mesajındaki "Upgrade your Operating System" ibaresi VTI 14.03 mi, yoksa VU+ cihazın firmware mi kasdediliyor? Firmware güncellemesi gerekiyorsa nasıl yapabilirim, güncelleme kısmına girdim ancak orada birçok subfolder var, nasıl ilerlemem gerekiyor?
2) Cihazda 250 GB diskten 248 GB dolu. Diskte yer açmak için bir öneriniz var mı?

Öneriler ve desteğinizi için şimdiden teşekkürler.

dasarum

Kayıtlı Üye
kodi çok ilgilendiğim bir konu değil
bilmediğim birşeyi yorumlamam hoş olmaz.
Anlıyorum. Peki Kodi sorunundan bağımsız, cihazın firmware güncelleme ihtiyacı var mı, varsa hangi sürüm ve nasıl yaparım bu konuda bilgi alabileceğim bir link, site vb önerir misiniz. Ve bir de diskte yer açma konusunda bilgi, link vb önerirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

kalkan99

Yönetici
opkg update
opkg upgrade

yukarıdaki 2 komutla telnet üzerinden güncelleme varsa yazılımile alakalı güncelleme yapar..

dasarum

Kayıtlı Üye
opkg update
opkg upgrade

yukarıdaki 2 komutla telnet üzerinden güncelleme varsa yazılımile alakalı güncelleme yapar..
Komutları sırayla çalıştırdım. 2. komut biraz uzun sürdü ama çoğunlukla yetersiz disk hatası verip bitti.

Benim bu diskte yer açma işi asıl problem sanırım. Yine de desteğiniz için çok teşekkür ederim.

dasarum

Kayıtlı Üye
Komutları sırayla çalıştırdım. 2. komut biraz uzun sürdü ama çoğunlukla yetersiz disk hatası verip bitti.

Benim bu diskte yer açma işi asıl problem sanırım. Yine de desteğiniz için çok teşekkür ederim.
Media/HDD klasöründe sanırım bir çöplük buldum. Özellikle en üstteki 2 kasör neredeyse 200 GB yer kaplıyor. Bunları silebilirim sanırım.

Ekli dosyalar

kalkan99

Yönetici
siz kafayı hdd de yer açmaya takmışsınız.
size verdiğimiz komutlar yazılım güncelleme diye belirtmemize rağmen
siz hala hdd yer açmada sıkıntı var diye dönüş yapıyorsunuz..

dasarum

Kayıtlı Üye
siz kafayı hdd de yer açmaya takmışsınız.
size verdiğimiz komutlar yazılım güncelleme diye belirtmemize rağmen
siz hala hdd yer açmada sıkıntı var diye dönüş yapıyorsunuz..
Kafayı diskte yer açmaya takmadım ancak verdiğiniz komutlardan ikincisini çalıştırınca "diskte yer yok hatası" vererek sonlandı. Yani güncelleme yapamadı. O yüzden yer açmam gerektiğini düşündüm. Sanırım yazdıklarımda bu kısmı görmediniz.

Bunu zaten yaptım. 1 paket yüklendi diyor ama yüklenen bir şey yok malesef
Hmmm, bundan sonrası beni aşar. Ben böyle yapınca ilgili eklentiyi yükleyenler içinde görüyorum.