Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Formuler F4 Turbo Run da kaldı.

elektroakif

Kayıtlı Üye
Merhabalar.
Formuler F4 Turbo Open Atv 6.0 kullanıyordum. Bazı eklentiler yüklemeden önce backup aldım. Xcplugin indirip kurdum. Mkv li iptv linkleri ekleyip izledim. Gayet iyiydi bir sorun yoktu. Üçüncü filmi izlerken dondu. 5 Dakika falan bekledim kumanda görev yapmadı. Elektriği kesip geri verdim. Ekranda önce boot sonra run yazıyor. TV ekranına sadece Open Atv yazan büyük logo çıkıyor. (eskiden çıkan logodan farklı) Bu şekilde kalıyor.

Eski aldığım bacup ı usb den nasıl yükleyeceğimi de bilmiyorum. Sorun neden olmuştur. Ne yapmam gerek ?

elektroakif

Kayıtlı Üye
Sonunda halloldu. Benzer durumlarda yardımcı olması adına yaşadığım sorunu mu çözümü paylaşayım:

1) Uydu alıcısı sağlamken imaj yedek aldığım USB yi boot etmedi bir türlü. Aynı boyutta başka USB taktım boot etmeye başladı.
2) Yeni boot eden USB ye factory imaj, kendi yedek aldığım imaj ve internetten bulduğum yedekleri denedim F700 yazdı kaldı 15 dk dahi bekledim, olmadı.
3) Bir yerde USB biçimlenirken içinde veri kaldığını bu yüzden sorun çıkardığını okudum. Usb yi önce NTFS olarak hızlı biçimlendirdim. Sonra Fat32 olarak yavaş biçimlendirip factory imajı yükledim. Yaklaşık 3 dakikada yükledi açıldı.
4) Arkasından kendi aldığım yedeği yüklemeye çalıştım yüklemedi. (Galiba ilk USB uydu alıcısına tam uyum sağlamadı veya normal biçimleme sonrası veri kaldığı için yedek alımında sorun oldu)
5) İnterneten hazır buldum 2 farlı yedeği denedim hepsi kuruldu. OpenPLİ 6.1 yedeği kuruldu, cihaz açıldı. Sonra elektriği kesip flashı çıkarınca tekrar açılmadı (bisiklet çıktı ama). Kurulumu tekrar yaptım düzeldi. Şuan OpenAtv6.2 yüklü. OpenAtv6.0 kadar stabil değil ama güzel.

Önereceğiniz en iyi en stabil imaj hangisi ?
Eski (OpenAtv6.0) da openPrizma yazılımı vardı. Onu tekrar bulup nasıl yükleyebilirim ?