Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Dikkat!! Duo2 Sıfırdan İmaj Atma+Usb Temizleme+OpenMultiboot Kurma (Görüntülü Rehber)

VuPlusSpport

Yönetici
Modaratör
Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar bu rehber video da Vu+ Duo2 için sıfırdan kurulum nasıl yapılır, kullanılan USB bellekler hem yazılım atma için hemde multiboot için nasıl temiz bir hale getirilir, Open Multiboot kurulum nasıl yapılır, v.s. hepsini anlatmaya çalıştım umarım Vu+ Duo2 kullanan arkadaşlarım için faydalı olmuştur.

[video=youtube;N4n0S8ggqr4]
[/video]
İlk önce temizlik yapalım, kullanılan USB bellekler zamanla Windows tarafından silinemez hale geliyor dolayısıylada en temiz yolu eski bir PC ye UBUNTU kurmak ben tüm yazılım atma ve openmultiboot çalışmalarımda UBUNTU kullanıyorum cihaz ve UBUNTU linux tabanlı işletim sistemi olduğu için hiç bir sorun çıkarmıyor.

[video=youtube;dO2S15QNiQ8]
[/video]
Temizlik işlemleri bittikten sonra cihaza yüklemek istediğimiz imaj (yazılım) dosyasını imajı derleyen geliştiricinin orjinal sitesinden indiriyoruz ve tertemiz USB belleğe bu zipli dosyayı gönderiyoruz dosya indikten sonra zipli dosyayı USB belleğe çıkartıyoruz.

[video=youtube;GBeeQS-MCoM]
[/video]
Hazır olan FAT32 formatlı ve yazılım yüklü olan USB belleği video da gördüğünüz yere takıp cihazı arka şalterinden açıyoruz ve işlem bitene kadar bekliyoruz.

[video=youtube;2PDiSIVYyZM]
[/video]
İmaj (yazılım) yükleme işlemi bitince kuruluma geçiyoruz ben herkezin tercihi farklı olur diye kısa kurulum yaptım sizler kendi sisteminize göre ayarlayın.

[video=youtube;pDhN3omP7-4]
[/video]
Cihaz hazır durumda ve Black Hole 3.0.3E yüklü, sıra geldi OpenMultiboot için USB bellek hazırlamaya video yu takip edebilirsiniz.

VuPlusSpport

Yönetici
Modaratör
Kayıtlı Üye
[video=youtube;XgE5c_RN18E]
[/video]
Bir üstteki video nun devamı neden kestin diye soracaksınız çünkü o esnada cihazın arka USB portuna USB belleği takıyordum kaldığımız yerden devam edelim.

[video=youtube;U31yheat0oE]
[/video]
Şimdi sıra geldi Open Multiboot da kullanacağımız yazılıma, bunun içinde VuDuo2 için verilen son imajları yine orjinal sitesinden indirin ve video daki gibi uygulayın ben örnek olması açısından VTİ veya OPENATV imajı seçtim sizlerde dilediğiniz imajı seçebilirsiniz.

[video=youtube;CpjCPqRobZI]
[/video]
FTP ile imajı gereken yere attıktan sonra video daki gibi kurulumu gerçekleştirin.