Neler yeni

Hoş Geldin Ziyaretçi, Şu anda siteye giriş yapmamış görünüyorsunuz. Site kullanımı hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız.

Üye Olmak İçin Lütfen Tıklayınız.

Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz.

Forum Kurallarını Okumak İçin Lütfen Tıklayınız .

Güncel Dreamboxedit ile Settings almak ve yüklemek (Rehber)

Memo®ist

Yönetici
Kayıtlı Üye
Vuplus cihazımıza çoğu zaman farklı imajlar yükleyip test ediyoruz bunun yanı sıra her imajda arama yapmamıza gerek kalmadan hazırlamış olduğumuz kanal yedeğimiz gerekli .

ilk önce DreamBoxEdit programını pc mize kuruyoruz ve edit programımızı açıyoruz ve ayarlar bölümüne giriyoruz Ve resimde görüldüğü gibi Cihazımızın ip adresi/kullanıcı adı /Parolasını girip (Enigma 2 settings )ve kaydet deyip çıkıyoruz

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

şimdi ise kanal yedeğimiz almak yada yüklemek için FTP seçeneğine giriyoruz

önceden kanal yedeğimizi kaydetmek için pc.ye klasör açıyoruz klasör ismini siz verin ok tuşuna basın ve tara seçeneğinden gösteriyoruz ve Vuplus,dan dosyaları al seçeneği ile listemizi alıyoruz

Kanal listemizi pc ,mize kaydettik şimdi ise tekrar yeni imajımıza gönderme işini yapmak için tekrar FTP seçeneğine girip devam ediyoruz

kanal yedeğimiz başarı ile gönderilmiştir.

rselturk

Kayıtlı Üye
Memorist dost merhaba.. Genelde Kayacan dostun Kanalsettingini kullanıyorum.Ama zaman içinde onu güncellemek gerekiyor.Tv ekranından yaptığım düzenlemeyi tekrar PC ye kaydediyorum. Sizin anlatımınızı da birebir uyguluyorum.Ama bir zaman sonra PC deki settingi yeni kurulan bir imajeye yüklemek istediğimde E/A 105 Error diyor ve imajeyi cihaza göndersem bile asla yeniden başlatmıyor.Tabii ben bunu elle başlatıyorum.Ama ayarları da cihaza göndermiyor.Hem DreamboxEdit hem de Kanalsetting dosyalarını komple silip yeniden kurulum yapmama karşın sürekli aynı hatayı aldım.Dost ben nerede hata yapıyorum?!..

akyar_67

Kayıtlı Üye
Benim yaptığım şu:
Receıverden, dreambox edit aracılığı ile alınan kanal settingin radıo ve data kanallarını silerek aynı dosyaya kaydediyorum. sonra tekrar drembox editle temizlenmiş kanal settingi receıvere (aynı yazılım ) gönderiyorum. Yalnız, bu settingi değişik bir yazılımda kullanmak isterseniz, bu değişik yazılımın içindeki kanal settingi sizin kullandığınız setingin uyuşması gerekmekte,, aksi takdirde hata alabilirsiniz. değişik yazılımın settingini drembox edit le ps nize alarak radyo/data kanallarını silerek receıvere gönderdiğiniz settingi kullanmanız gerekmekte.
Hazır setting lerden ziyade kullandığınız yazılımın settingini kullanırsanız hata almazsanız
Saygılar

rselturk

Kayıtlı Üye
Akyar_67 dost teşekkürler..Bu sorunları zaten neoBoot kurulumunda yaşıyorum.Anlaşılan o ki,neoBoottan vaz geçmeyeceğime göre bu hatayı sürekli göreceğim.Ama dediklerinizi (radyo ve data kanallarını silme ) olayını deneyeceğim. Umarım yararlı olur.Bilgi paylaşımı için teşekkürler..